همشهری آنلاین: نخست وزیر رژیم صهیونیستی که لیست انتخاباتی ائتلافی "لیکود بیتنا" به ریاست وی توانست در انتخابات پارلمانی اخیر این رژیم بیشترین کرسی‌های پارلمان را تصاحب کرده و پیروز انتخابات شود، تاکید کرد که هیچ یک از سران و مقامات جهان پیام تبریکی برای وی نداده است.

نتانیاهو

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه عبری زبان معاریو، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از گذشت چهار روز از اعلام نتایج انتخابات سراسری در رژیم صهیونیستی که با پیروزی ائتلاف لیکود بیتنا همراه بود، اظهار داشت که هیچ کدام از مقامات کشورهای جهان پیروزی مرا در انتخابات پارلمانی اخیر تبریک نگفتند.

این روزنامه همچنین اعلام کرد که اسرائیلی‌ها بر این باورند که مقامات جهان منتظر مامور شدن نتانیاهو از سوی شیمون پرز رئیس رژیم صهیونیستی برای تشکیل دولت جدید و پایان گفت‌وگوها بر سر تشکیل ائتلاف دولتی آتی هستند، تا بعدا به نتانیاهو تبریک بگویند.

اما معاریو خود به این نکته اشاره کرده است که جورج بوش رئیس جمهور سابق آمریکا فردای روز پیروزی ایهود المرت، نخست وزیر سابق اسرائیل در انتخابات پارلمانی این رژیم، پیروزی وی را تبریک گفته بود و این در حالی بود که حزب کادیما به ریاست المرت تنها 29 کرسی را تصاحب کرده بود و اکنون لیست مشترک "لیکود بیتنا" به ریاست نتانیاهو 31 کرسی را در اختیار گرفته است.

در همین حال، برخی منابع سیاسی صهیونیستی تصریح کرده‌اند که تبریک بوش به المرت ناشی از روابط گرم و صمیمی رئیس جمهور آمریکا و نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی بود، اما اکنون روابط نتانیاهو و اوباما به دلیل مداخله نخست وزیر رژیم صهیونیستی در انتخابات ریاست جمهوری اخیر آمریکا و طرفداری وی از میت رامنی نامزد حزب جمهوری خواه تیره شده است.

از سوی دیگر، روابط تل‌آویو با کشورهای اروپایی و به ویژه اروپای مرکزی نیز در سایه بن بست در روند سازی میان طرفین اسرائیلی و فلسطینی و تشدید روند شهرک سازی در کرانه باختری و قدس شرقی بحرانی شده است.

کد خبر 199262
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز