همشهری آنلاین: محمود احمدی‌نژاد در پیامی درگذشت همایون خرم هنرمند پیشکسوت عرصه موسیقی را تسلیت گفت و برای خانواده وی سلامتی و شکیبایی مسئلت کرد.

همایون خرم آهنگساز و ویولونیست پیشکسوت کشورمان پس از یک دوره بیماری صبح روز جمعه 29 دی‌ماه دار فانی را وداع گفت و پیکر وی صبح دیروز از مقابل تالار وحدت تشییع شد.

به گزارش همشهری آنلاین محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری  چند روز پیش نیز در پیامی درگذشت محمد بیگلری‌پور رهبر ارکستر سمفونیک صدا و سیما را تسلیت گفته بود.

متن این پیام که در سایت ریاست جمهوری منتشر شده به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

در گذشت استاد گرانقدر مرحوم همایون خرم، هنرمند پیشکسوت عرصه موسیقی موجب تاثر خاطر گردید.

گرچه نوای عاشقانه او سرانجام ره به سر منزل حقیقی خود برد ولی نوای دل انگیزش برای همیشه در حافظه تاریخی کشورمان ماندگار و پرشکوه مانده و طنین موسیقی‌اش به مثابه گنجینه فرهنگ و هنر ایران اسلامی سرمشق هنرمندان عزیزمان خواهد شد.

این بزرگمرد عرصه هنر نزدیک به 70 سال از عمر پربار خود را با موسیقی سپری کرد تا هنر ایرانیان همچنان مرزهای فرهنگی جهان را درنوردیده و نام ایران در جهان سرافراز و بالنده باشد.

اینجانب از درگاه خداوند منان برای آن موسیقیدان فقید طلب غفران و رحمت و برای شاگردان، علاقمندان و بوی‍ژه خانواده محترم ایشان سلامتی و شکیبایی مسئلت دارم. روحش شاد و یادش گرامی.

محمود احمدی‌نژاد
رییس جمهور اسلامی ایران

کد خبر 198522
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز