همشهری‌آنلاین: بیت مرحوم آیت‌الله العظمی حاج‌آقا مجتبی تهرانی با صدور اطلاعیه‌ای در پاسخ به مراجعات متدینین، مقلدین و ارادتمندان آن مرجع راحل اعلام کرد که آثار مکتوب، صوتی و تصویری ایشان به تدریج در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت و دفتر مرجعیت پس از رحلت معظم‌له تعطیل و از پذیرش وجوهات شرعیه معذور است.

آیت‌الله العظمی حاج آقا مجتبی تهرانی (ره)

به گزارش ایسنا، در متن این اطلاعیه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

العلماء باقون ما بقی الدهر

ارتحال فقیه عارف، مجاهد سالک و عالم ربّانی حضرت آیت‌الله العظمی حاج آقا مجتبی تهرانی(قدّس الله نفسه الزکیّه) مصیبتی سنگین و ثلمه‌ای جبران ناشدنی بر پیکره‌ جامعه اسلامی بود که امید است فضل و رحمت بی‌انتهای خداوند تبارک و تعالی، تحمل آن را بر همه ما ممکن و آسان گرداند.

ضمن تسلیت مجدد این غم بزرگ، برخود لازم می‌دانیم از محضر رهبر فرزانه و بزرگوار انقلاب اسلامی، مراجع عظام تقلید، رؤسای مجلس خبرگان و مجمع تشخیص مصلحت نظام، شورای نگهبان، ائمه جمعه و نمایندگان ولی فقیه، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و جامعه روحانیت مبارز، علماء، فضلاء و طلاب حوزه‌های علمیه، رؤسای قوا و دیگر مقامات کشوری و لشکری، رؤسا و اساتید دانشگاه‌ها و تشکل‌های مختلف دانشجویی، صدا و سیما، مطبوعات و دیگر رسانه‌ها و خبرنگاران، فرماندهان و پرسنل نیروهای مسلح به ویژه نیروهای خدوم انتظامی، شهرداری تهران، اصناف، بازاریان و کسبه محترم، هیئات مذهبی و دیگر نهادها،‌ کادر پزشکی و پرسنل خدوم و زحمتکش مؤسسه پژوهشی و تحقیقاتی رویان، بیمارستان‌های دی، امام خمینی(ره)، تهران و همه سروران معظم و یکایک مؤمنین بزرگواری که در تجلیل و تکریم این عالم عامل ربانی به هر شکلی اهتمام ورزیده‌اند صمیمانه تقدیر و سپاسگزاری نمائیم.

ضمناً در پاسخ به مراجعات مکرر متدینین، مقلدین و ارادتمندان آن مرجع راحل به اطلاع می‌رساند که با استمداد از عنایات الهی، آثار مکتوب، صوتی و تصویری معظم له توسط مؤسسه مصابیح الهدی (دفتر حفظ و نشر آثار معظم له) به تدریج در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت اما بنا به دستور خود آن بزرگوار دفتر مرجعیت پس از رحلت معظم له تعطیل و از پذیرش وجوهات شرعیه معذور است. ا‌ن‌شاء ‌الله مؤمنین محترم به وظیفه خود بر اساس تکلیف دینی عمل خواهند کرد.

قابل ذکر است تنها خاطرات وآثاری از ایشان مورد تأیید می‌باشد که توسط دفتر حفظ و نشر آثار معظم‌له منتشر شده یا به تأیید این دفتر رسیده باشد.

بیت حضرت آیت‌الله العظمی حاج آقا مجتبی تهرانی (ره)

کد خبر 198195
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دین و اندیشه

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز