چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۱ - ۰۸:۴۰
۰ نفر

همشهری آنلاین: جمهوری اسلامی ایران برای نخستین بار در پنجمین جشنواره هنری بین المللی "سنت های فراموش نشدنی" مسکو حضور یافته و آثار هنری و صنایع دستی کشورمان در این جشنواره مورد استقبال فراوان قرار گرفته است.

نمایشگاه آثار هنری

به گزارش ایرنا، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مسکو به نمایندگی از طرف کشورمان در این جشنواره بین المللی شرکت دارد و نمونه هایی از صنایع دستی فاخر ایرانی را در معرض نمایش قرار داده است.

این جشنواره بین المللی روز سه‌شنبه 12 دی با حضور 8 کشور و برخی از جمهوری ها و مناطق روسیه در محل گالری دولتی بیلیایوای شهر مسکو آغاز به کار کرد و به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت.

در این جشنواره نمونه هایی از سنن و هنرهای بومی و ملی کشورهای مختلف به نمایش درآمده و در قالب کارگاه های آموزشی و برخی دیگر از مراسم هنری و فرهنگی، با تاکید بر حفظ و حراست از پیشینه سنن فرهنگی و ملی اقوام و کشورها، برنامه های متعددی به اجرا در می‌آید.

"مارینا بوشویووا" رییس گالری هنری بیلیایوا با ذکر اهداف و چشم انداز آینده این جشنواره، تلاش در راستای حفظ و حراست از فرهنگ ها و سنت های ملی و بومی را یکی از مهم ترین اهداف این جشنواره دانست.

وی با استقبال از حضور جمهوری اسلامی ایران که برای اولین بار در این فستیوال شرکت دارد، نسبت به توسعه همکاری های مرکز متبوع وی و رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران ابراز امیدواری کرد.

ابوذر ابراهیمی رایزن فرهنگی ایران در مسکو نیز در سخنانی با تشکر از مسئولان برگزار کننده این جشنواره که زمینه حضور ایران را در آن فراهم آورده اند، هنر و فرهنگ را زبان مشترک تمام انسان ها دانست و با تاکید بر معنویت نهفته در هنر ایرانی، ابراز امیدواری کرد آثار به نمایش گذاشته شده از هنر ایرانی در این جشنواره مورد توجه علاقمندان قرار گیرد.

در پنجمین جشنواره بین المللی "سنت های فراموش نشدنی" مسکو در غرفه کشورمان انواع صنایع دستی ایران مانند آثار خاتم کاری، تابلوهای مینیاتوری، ظروف میناکاری و رومیزی های قلمکاری عرضه شده است تا بخشی از توانمندی های گسترده ایران در این عرصه ها به علاقمندان معرفی شود.

در بخشی از غرفه نیز برخی لباس های سنتی مردم این به نمایش در آمده است.

استقبال از غرفه ایران در جشنواره هنری بین المللی "سنت های فراموش نشدنی" مسکو در نخستین روز آغاز به کار آن چشمگیر بود.

در این جشنواره همچنین آثاری از هنرهای دستی کشورهای مختلف مانند ژاپن، اندونزی، مجارستان و لیتوانی به نمایش گذاشته شده و به مدت یک ماه پذیرای دوستداران و علاقمندان فرهنگ و هنر کلان شهر مسکو خواهد بود.

 

کد خبر 196563

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز