همشهری آنلاین: انجمن تهیه کنندگان مستقل سینمای ایران اقدام دفاتر پخش فیلم در تحریم سینماهای حوزه هنری را مورد تائید قرارداد.

سینما

به گزارش ایسنا، انجمن تهیه‌کنندگان مستقل سینمای ایران طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «اقدامی که ماهها پیش باید صورت می‌گرفت، سرانجام شکل گرفت و دفاتر پخش فیلم بخش خصوصی در اقدامی متقابل،ارائه فیلم به سینماهای حوزه هنری را تحریم کردند.

بدیهی است همانگونه که حوزه به خود حق می‌دهد که از نمایش برخی فیلمها خودداری کند، صاحبان فیلم و به نمایندگی آنان دفاتر پخش فیلم نیز حق دارند که فیلمهایشان را برای نمایش به سینماهای این نهاد که رفتاری فراقانونی دارد، ارائه نکنند.

انجمن تهیه‌کنندگان مستقل از دیگر مجامع صنفی انتظار دارد بخاطر آنچه ممیزی مجدد از سوی حوزه هنری اعلام شده، این اقدامات غیر قانونی را رسماً و کتباً محکوم نمایند. باشد تا هماهنگی اصناف سینمایی کشور به رفتارهای غیر قانونی و فراقانونی این گونه مراکز پایان دهند. انشاالله».

در حالی دوشنبه 4 دی ماه، سخنگوی شورای صنفی نمایش پس از جلسه‌ این شورا اعلام کرد برخلاف نظر مساعد وزیر ارشاد مبنی بر ارایه‌ حواله به سینما «آزادی»، شورای صنفی موافق ارایه حواله نیست،ساعاتی بعد سخنگوی شورای صنفی نمایش اعلام کرد که شورای صنفی نمایش با توجه به مخالفت سینماداران و پخش‌کنندگان حاضر به ارایه حواله به سینما «آزادی» نیست.

 

کد خبر 195622

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار