مجموع نظرات: ۰
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۱ - ۰۸:۲۴
۰ نفر

همشهری آنلاین: عضو هیئت ‌رئیسه مجلس گفت: هیچ ‌منعی در اطلاع‌‌رسانی سفرهای خارجی نمایندگان به هیئت نظارت بر سفرهای خارجی وجود ندارد و دستور پیگیری موضوع از سوی رئیس مجلس صادر شده است.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا عضو هیات ‌رئیسه مجلس با اشاره به تذکر یکی از نمایندگان مبنی بر عدم اعلام مجلس به هیات نظارت بر سفرهای خارجی کارکنان دولت در مورد سفرهای خارجی نمایندگان در 6 ماهه نخست امسال اظهار داشت: صحت و سقم آمار ارائه شده توسط آقای یحیی‌زاده بر عهده خود وی است، اما دستور پیگیری موضوع از سوی رئیس مجلس صادر شده است.

وی افزود: سفرهای نمایندگان در قالب سفرهای گروه‌های دوستی، سفر با هیات‌های اجرایی و شرکت در نشست بین‌المجالس انجام می‌شود که در مورد سفر با وزرا آمار از سوی قوه مجریه به هیئت نظارت بر سفرهای خارجی ارائه می‌شود و در مورد سفرهای گروهای دوستی نیز تعدادی از سفرها به دعوت طرف مقابل صورت می‌گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: ما سعی داریم تا از ظرفیت دیپلماسی پارلمانی استفاده کنیم و از سوی دیگر با توجه به مشکلات اقتصادی کشور درصدد هستیم تا این سفرها با حداقل هزینه انجام شود، از این رو تعداد تیم‌های اعزامی به سفرهای خارجی را به حداقل رسانده‌ایم.

نماینده مردم نیشابور در خانه ملت تصریح کرد: هیچ منعی برای اطلاع‌رسانی در مورد سفرهای خارجی نمایندگان وجود ندارد، اما پیگیری‌های لازم برای یافتن علت کندی در این اطلاع‌رسانی انجام می‌شود.

حجت‌الاسلام سیدجلال یحیی‌زاده نماینده مردم تفت و میبد دیروز در تذکری اظهار داشت: بنده از سوی مجلس طبق قانون نظارت برمسافرت‌های خارجی کارکنان دولت، به عنوان نماینده پارلمان در آن هیات حضور دارم.

وی ادامه داد: هم‌اکنون سه ماه است که در جلسات این هیات شرکت می‌کنم، طبق آماری که از جای دیگری دریافت کرده‌ام، از ابتدای امسال تا پایان شهریور‌ماه، 155 نماینده مجلس به سفر خارجی رفتند، اما لیست یک مورد از این سفرها به این هیئت داده نشده است و این موضوع واقعا زشت است، همراهان این نمایندگان باید در این هیئت تأیید شوند که یک بار آن هم بعد از گذشت چند ماه از سفر، برای اینکه احیاناً بتوانند حق مأموریتشان را دریافت کنند، اسمشان به این هیئت داده شد.

 

کد خبر 194937

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار