چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۱ - ۰۶:۲۹
۰ نفر

همشهری آنلاین-هلن‌صدیق بنای: امروز روز خوش شانسی شما است. باور ندارید؟ کافی است، امتحان کنید.

شانس

 شانس یعنی درک و استفاده صحیح از موقعیت و فرصت‌های پیش آمده، آن هم در زمان و مکان درست...نظر شما چیست؟

همه جا حرف از شانس است. اغلب می‌شنویم؛ فلانی شانس آورده چنین شغل پر‌در آمدی، شوهر و یا زن پول داری نصیبش شده! وای چه شانسی داره کنکور قبول شده! یا اینکه، چه شانسی دارند مردم  زمین و زمان با آنها می‌سازد! و...

از نظر بعضی آدم‌ها، شانس چیزی است که باید اتفاق بیافتد... بعضی دیگر معتقدند؛ شانس باید در خانه‌ای آنها را بزند تا آنها خوشبخت شوند... عده‌ای هم هستند که بر این باورند؛ بعضی آدم‌ها، اصلا خوش شناس بدنیا می‌آیند...

در این میان افرادی هستند که باور دارند، می‌توانند شانس را به وجود بیاورند... تعدادی هم اصلا به وجود چیزی بنام "شانس" اعتقادی ندارند. این دسته افراد به همت و اراده آدمی باور دارند. آنها می‌گویند؛ انسان با قدرت اراده  و همت خود به  هر چیزی می‌تواند دست یابد. شما از کدام دسته هستید؟

اگر چیزی به نام شانش یا خوش بیاری وجود ندارد، چرا بعضی از افراد زندگی سراسر پر نشاط، فراوانی، موفقعیت در کار، عشق و زندگی دارند؟ چرا آدمی‌های هستند که حتی یک روز خوش هم توی زندگی ندیدند؟ و بسیار موارد دیگر...

در نگاه اول، آنچه را که من در سطور بالا گفتم به نظر حقیقت محض می‌آید! به گونه‌ای که انگار حرف دل شما را زده‌ام، اینطور نیست؟ در صورتیکه در ادامه چیز دیگری خواهید دید.

شانس، شانس... شنیدن این کلمه هم  انرژی مثبت در آدمی ایجاد می کند. باور ندارید؟ چند با این کلمه را تکرار کنید.حس خوبی در درونتان اتفاق خواهد ‌افتد...

من معتقدم؛ کلمات دارای بارهای عاطفی مثبت و یا منفی هستند. همچنین کلماتی هستند که سبک، نرم و خوش آهنگ هستند و در مقابل کلماتی که سنگین، خشن و ناخوشایند یا به عبارتی بد آوا هستند... تا حالا به این موضوع دقت کردید؟

فرهنگ لغات در همه فرهنگ‌ها نیز کلمه "شانس" را یک رویداد تصادفی که نیروی پدیده آورنده و ارمغانی از ثروت، نشاط، موفقعیت و خوشبختی به بار می‌آوردد. البته اگر با "خوش" همراه باشد. اگر با "بد " همراه شود، همه چیز عکس خواهد شد.


اگر این تعریف را قبول داشته باشیم یعنی شانس را یک " نیرو" بدانیم. ما باید بتوانیم به این  نیرو درهر زمان که بخواهیم، ضربه وارد کنیم.

پس از تحقیق‌ها، آزمایش‌ها و تجربه‌های بسیار، من اینجا هستم تا به شما بگوییم؛ راه‌هایی وجود دارند که با آنها شما می‌توانید به این نیروی عظیم ضربه وارد کنید و شانس خود را بهبود بخشید.

 در واقع به قدرت می‌توان گفت، شانس محصول تمرکز ذهنی و نگرش شما است. تنها با تغییر تمرکز و نگرش خود به قدرتی دست خواهید یافت که با آن می‌توانید میزان شانس خود را در تمام زمینه‌های زندگی افزایش و موفقعیت را تجربه کنید.

به ندای درون خود گوش دهید

تقریبا همه از افراد خوش شانس که من ملاقات کردم می‌گویند؛ به شهود،احساسات و ندای درون خود اعتماد داشته و به آنها توجه می‌کنند. یک راه خوب برای افزایش توانایی "شنیدن" ندای درون، خالی کردن ذهتان است. مدیتیشن یکی از راه‌های موثر است که ذهن شما را روشن و از هر چیز پاک می‌کند و آن زمان است که شما ندای واقعی درونتان را خواهید شنید.

بنابراین شنیدن و توجه به شهود درونی با ذهن مشغول و انباشته از افکار‌های گسسته امکان پذیر نخواهد بود.

خوش شانس


با ترس‌هایتان روبرو شوید

تنها راه مقابله با ترس، رفتن مستقیم به قلب آن، یعنی روبرو شدن با قدرت و چشم در چشم با آن است. باید به فراتر از ترس قدم بگذارید. در غیر این صورت، شما راه طولانی یا به عبارتی زندگی سرتاسر وحشت، رنج و عذاب خواهید داشت. ترسی که تمام مسیر‌های موفقیت و خوشبختی شما را مسدود خواهد کرد و چون سدی در مقابل خواسته های شما خواهد ایستاد. سدی که موفقیت‌ها و خوشبختی‌های شما را در پشت خود پنهان کرده است. یکبار برای همیشه با آن روبرو شوید. تمام...

انتظار بهترین ها را داشته باشید

بدانید به آنچه که باور و انتظارش را دارید، خواهید رسید. این حالت را Pygmalion Effect می‌گویند. افراد که به نظر شما خوش شانس هستند همیشه در انتظار بهترین‌ها هستند. آنها مطمئن هستند که آینده‌ای پر از فرصت‌های خوب و موفقیت دارند.

مقابل آن هم افراد به نظر بدشانس هستند؛ آنها همیشه در انتظار اتفاق‌های ناگوار و بد هستند و هیچ اعتمادی به فردا ندارند. بدانید، تنها انتظارات است که تفاوت بین افراد "خوش‌شانس" و "بدشانس" را بوجود می‌اورد.

 بنابراین دوباره تاکید می‌کنم، انتظار بهترین‌ها را داشته باشید تا آنها به سمت شما روی آورند. به کائنات با حالتی پیشگویانه بلند بگویید؛ من منتظر بهترین‌ها هستم.

 

خوش شانس


دعا و مناجات کنید

شما می‌توانید با دعا و عبارات شفا بخش ضربه‌ای مثبتی به نیرو شانس خود زده و آن را بیدار کنید. مناجات، خواندن و تکرارعبارات مذهبی، عرفانی، جمله یا عبارات تاکیدی مثبت با صدای بلند یا در عالم سکوت، شانس شما را پر بار و خوش می‌کند.

همانطور که گفتم کلمات دارای نوعی ارتعاش و انرژی مثبت و منفی هستند. تکرار عبارات انتخابی به گونه‌ای که از جان و روح شما نشات گرفته باشند در کائنات گسترده خواهند شد و مطمئن باشید، تغییرات زیبای در زندگی شما به ارمغان خواهد آورد. امتحان کنید.

کنجکاو باشید

بیشتر کنجکاوی کنید. البته نه در مسائل شخصی دیگران...کنجکاوی به شما امکان درک فرصت‌هایی را می‌دهد که به موفقیت منجر می‌شوند. بنابراین چشمها را باز کنید، به اطراف نگاه کن و سوال بپرسید.

 فرض کنید هیچ چیز هم بدست نیاورید!  با این وجود، همین، حس کنجکاوی شما را به جا‌هایی می‌کشاند که تجربه‌های نابی در انتظار شما خواهد بود. تجربه‌های که شانس شما را برای یافتن و دیدن فرصت‌ها افزایش می‌دهند. تجربه‌هایی که هیچ وقت از آن افرادی که حس کنجکاوی ندارند، نخواهد شد.

کنجکاوی ذهن شما را خلاق کرده و مثبت اندیشی را افزایش می‌دهد. راه‌کارهای زیادی در کنجکاوی بدست می‌اورید که بیشتر آنها سودمند و کارا هستند. کنجکاوی کنید!قدم‌های کودکانه بردارید

شانس

موفقیت یک شبه اتفاق نمی‌افتد. در واقع یک موفقیت پایدار زمان، کار و تلاش بسیار می‌خواهد. به سمت جلو حرکت کنید. گذشته خود را رها کنید. با حس بدست آوردن بهترین‌ها  قدم‌های کودکانه بردارید. کودکان نو پا جسورانه و آرام قدم بر می‌دارند. شما هم با باور به نیروی شانش مثبت جسورانه و آرام قدم به سوی موفقیت بردارید.

کودک هر بار که قدم بر می‌دارد و زمین می‌افتد ، دوباره بر می‌خیزد. هرگز فریاد نمی‌کشد، ای وای... چقدر من بد شانسم، همیشه زمین می‌خورم...حتی گاهی لبخد هم می‌زند یا برای خودش دست هم می‌زند و دوباره برای راه رفتن بر می‌خیزد. بنابراین چون یک کودک قدم بردارید. هر گام در یک زمان.

امتحان کنید؛ چه کسی می داند که چه خواهد شد!

دو تا از بهترین راه‌ها برای "خوش شانس" شدن، این است که اول با پذیرش و در نظر گرفتن خطرات احتمالی  و محاسبه شده  جلو برویم. دوم فرصت‌های غیر منتظره را غنیمت شمرده و با آغوش باز به استقبالشان برویم ... چیزهای جدید را امتحان کنید. به مکان‌های جدید بروید. با افراد جدید آشنا شوید. خودتان را به داشته حالای خود قانع و سرگرم نکنید.خواسته، اطلاعات، دانش  خود را گسترش بدهید. اینها یعنی پای خود را فراتر از حریم راحتی و دنیای سکونی که برای خود درست کرده‌اید، بگذارید.

خوش شانس

خوش شانسی را تجسم کنید

خودتان را به عنوان یک فرد خوش شانس تصور و تجسم کنید، کسی که به سادگی می‌تواند، آنچه را که می‌خواهد، بدست آورد. تجسم کنید که پنجره‌های روح خود را باز کرده‌اید تا هوای تازه وارد آن شود. شما در حال گرفتن انرژی مثبت از جهان کائنات هستید.

به دنبال تایید و پذیرش اطرافیان، دوستان خود نباشید، محکم و با شناخت به دنبال خواسته‌های خود بروید. سعی کنید خود را در آن شرایط  با تمام جزییات ببینید.

جزئیات خواسته خود را ریز به ریز با دقت، تجسم کنید. تجربه و احساسات یک فرد "خوش شانس" را به خود بگیرد و در آن غرق شوید. همین حالا چشمانتان را ببندید و تجسم خلاق خود را شروع کنید. بله همین حالا...

انگیزه داشته باشید

برای به دست آوردن و خوش شانس ماندن، شما نیاز دارید که با انگیزه زندگی کنید. شما باید  با افرادی که دارای انگیزه و هم آهنگ و هم اندیش با شما هستند، ارتباط داشته باشید. این هم‌آهنگی شما را به سوی موفقیت سوق می‌دهد.

اگر چنین افرادی کنار شما نیستند از کتاب‌ها و فیلم‌ها کمک بگیرید. با استفاده از کتاب‌ها و فیلم‌های الهام بخش که با فروتنی به شما راهکار ارائه می‌دهند، بهره ببرید. شروع کنید، تامل نکنید.

خوش شانس

تسلیم شدن و دست کشیدن راه حل یا گزینه انتخابی نیست

واقعیت انکار ناپذیر این است؛ خوش شانس‌‌ترین و موفق‌ترین مردم، کسانی هستند که شکست خورده‌اند ولی دوباره قوی‌تر و با تجربه‌تر به پا ایستاده‌اند.

نه هرگز تسلیم نشو همانگونه که این افراد هرگز تسلیم نشده‌اند.آنها از شکست‌های خود آموخته‌اند که راه کدام است. اگر غیر از این بود در این جایگاه نبودند.

آنچه که شما به آنها اطلاق می‌کنید، آدم‌های "خوش‌شانس"  جیزی بیش از تجربه انباشته‌ از شکست‌ها و تلاش بی‌وقفه برای تبدیل آنها به موفقیت نیست.

خوش‌شانس کسی است که هرگز از رفتن و تلاش کردن دست نکشد. بنابراین ناامید نشو... تسلیم نشو...این کره خاکی جولانگاه پیروزی‌های شماست.

آنچه را که می‌خواهید، درخواست کنید

خوش‌شانس بودن تصادفی نیست. افراد خوش‌شانس برای رسیدن به این مقام، آنچه را که می‌خواهند، درخواست می‌کنند. در واقع برای آنان پرسیدن و درخواست کردن عیب یا عار نیست.

بپرسید و درخواست کنید، نترسید! با اعتماد به خواسته‌ی خود، بدون معذرت خواهی درخواست کنید. قاطع و بدون تردید. اگر درخواست شما رد شد. آن را به منزله پاسخ موقت یک شخص در یک زمان و مکان تلقی کنید. دوباره و هزار باره درخواست خود را از اشخاص مختلف و در زمان و مکان متفاوت تکرار کنید.

شانس

نظم و انظبا‌ط داشته باشید

درهم و برهمی و آشفتگی می تواند در هر چیزی که استفاده می‌کنید، وجود داشته باشد. در حالیکه که شما، شدیدا نیاز به نظم و انظباط در ذهن و زندگی خود دارید. نظم و انظباط؛ آرامش، دوستی، عشق، محبت و قدردانی را  بوجود می‌اورد. چرا که شما در بی‌نظمی  نمی‌توانید انسان دوست داشتنی، آرام،  مهربان یا... باشید. در نتیجه همه چیز را از دست می‌دهید.

پاک کردن بی نظمی ذهن و نظم دادن به زندگی یک اصل است. منظور از درهم و برهمی و بی نظمی ذهن، یعنی رهایی از عادات ناشایست، باورهای کهنه، وابستگی بیش از اندازه به اموال و دارایی، احساسات قدیمی و... تمامی اینها باعث می‌شوند، انرژی شما از بین بروند. به عبارتی یا شما باید آنها را از ذهن و زندگی خود تخلیه کنید یا آنها انرژی شما را تخلیه می‌کنند.

آدمی تنها در نظم و انظباط است که موفقیت را تجربه می‌کند. یک ذهن آشفته هرگز نمی‌تواند خلاق و یا اندیشه نوی به خود راه دهد. باور کنید...

خرافاتی نباشید

باور‌های غلط و خرافات درک موقعیت و استفاده از فرصت بدست آمده را از شما خواهند گرفت. آیا شما هم معتقدید داشتن نعل، پای خرگوش، انگشتر طلا، نگین سیاه، چهار برگ شبدر و یا گیاهان و موارد دیگر خوشانسی می‌آورند. یا  اینکه اعداد نحس، روز نحس، رد شدن از زیر نردبان، ریختن نمک، چشم زخم و ...برای شما بد شانسی می‌اورند؟

اگر به این خرافات باور دارید، بدانید شما جزء افراد خوش‌شانس قرار نخواهید گرفت. پس هر چه زودتر ذهن خود را از شر این خرافات رها  کنید. این باور‌های غلط شما را برای مواجه شدن با خطرات و مشکلات نهی می‌کنند...این یعنی سکون و راکد نگه داشتن شما در زندگی.... خیلی زود خود را از شر آنها خلاص کنید...زود...

http://www.beliefnet.com

کد خبر 193022
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار