مجموع نظرات: ۰
یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۱ - ۰۶:۰۰
۰ نفر

همشهری آنلاین: عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان ایران از پرداخت تسهیلات 460 میلیارد تومانی به صنعت خودرو در هفته جاری خبر داد.

ایسنا نوشت: محمدرضا نجفی‌منش اظهار کرد: براساس جدیدترین تصمیمات اتخاذ شده دو بانک عامل مبلغ 460 میلیارد تومان از هزار میلیارد تومان تسهیلات مصوب شورای پول و اعتبار را هفته جاری به خودروسازان پرداخت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه با تخصیص این تسهیلات روند پرداخت مطالبات قطعه‌سازان از سوی خودروسازان ادامه خواهد یافت، خاطرنشان کرد: درصد بالایی از تسهیلات تخصیصی به خودروسازان، به قطعه‌سازان پرداخت خواهد شد تا با تامین نقدینگی و افزایش تولید قطعه روند تولید خودرو نیز به حالت عادی بازگردد.

عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان ایران ادامه داد: در کنار پرداخت تسهیلات امیدواریم که تمهیداتی نیز در زمینه تسهیل فرایند فعالیت تولیدکنندگان در حوزه‌های مختلف از جمله سیستم بانکی، بیمه، دارایی و تامین اجتماعی اندیشیده شود.

وی افزود: تا چند ماه پیش قطعه‌سازان می‌توانستند با پرداخت 10 درصد مبلغ کل، گشایش اعتبار را انجام دهند اما در حال حاضر بانک‌های عامل علاوه بر دریافت صد درصد مبلغ، 30 درصد نیز به عنوان ضمانتنامه دریافت می‌کنند.

نجفی‌منش خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از 90 درصد قراردادهای قطعه‌سازان با خودروسازان به‌روز و افزایش قیمت مواد اولیه تولید قطعه در آن لحاظ شده است.

کد خبر 192253

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار