همشهری‌آنلاین: رئیس جمهور با تبریک پیروزی درخشان و مقاومت هوشمندانه و الهی مردم غزه در برابر تهاجم رژیم صهیونیستی گفت: دعا می‌کنیم با همین روحیه تا تحقق تمام اهداف و آرمان‌های ملت فلسطین پیش بروید.

به گزارش واحد مرکزی خبر، دکتر محمود احمدی نژاد در گفت و گوی تلفنی با رمضان عبدالله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: پیروزی اخیر مردم غزه و مقاومت نشان داد که راه نجات فلسطین و استقرار عدالت در زمین ، همین راهی است که امروز شما انتخاب کرده‌اید.

رئیس جمهور با بیان اینکه قلوب ملت ایران با مردم مظلوم فلسطین و مقاومت بوده و همواره دعاگوی شما هستند، خاطرنشان کرد: مطمئنا صهیونیست ها در پایان راه هستند و چاره ای جز به رسمیت شناختن حق مسلم ملت فلسطین ندارند و به فضل الهی، ازادی قدس شریف را با هم به نظاره خواهیم نشست.

دکتر احمدی نژاد ایستادگی و شجاعت ملت فلسطین و مقاومت را عامل اصلی پیروزی در مقابل صهیونیست ها دانست و تصریح کرد: ملت ایران و فلسطین با هم برادر بوده و این رابطه برادری، تا آخر باقی خواهد ماند.

رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت اتحاد و همدلی تمام گروه های فلسطینی از همکاری مشترک حماس، جهاد اسلامی و مصر ، در تحقق پیروزی اخیر قدردانی کرد و اظهار داشت: جنگ هشت روزه نشان داد که اگر همه با هم متحد باشند ،بزرگترین اهداف نیز قابل تحقق و در دسترس خواهد بود.

وی اضافه کرد: امروز روزی است که باید همه حول آرمان فلسطین با هم متحد شده و تا تحقق تمام اهداف ملت فلسطین در کنار هم باشند و به فضل الهی چنین خواهد بود.

رمضان عبدالله نیز در این مکالمه تلفنی با تبریک متقابل پیروزی اخیر مقاومت، علیه رژیم صهیونیستی به ملت ایران و امت اسلامی گفت: مردم فلسطین و غزه قدردان حمایت و پشتیبانی های ملت و دولت ایران هستند که بعد از خدای متعال ،باعث این پیروزی بزرگ شدند.

وی با تاکید بر اینکه مقاومت و ملت فلسطین در مبارزه با رژیم صهیونیستی و تحقق اهداف خود با اطمینان هر چه تمامتر جلو خواهد رفت، گفت: مقاومت بعد از هشت روز جنگ سهمگین با پیروزی از میدان خارج شد و به فضل الهی با کمترین تلفات پیروزی بزرگی را بدست آورد.

رمضان عبدالله خاطرنشان کرد: همانطوری که در میدان نبرد و جنگ نظامی صهیونیست ها را شکست دادیم در مذاکرات و عرصه سیاسی نیز اجازه ندادیم که بر ما غلبه کنند و توانستیم دستاورد به مراتب بزرگتری حاصل کنیم و در این راه جهاد اسلامی و حماس در یک جبهه بوده و مواضع مشترک و یکسانی اتخاذ کرده و مصر نیز همراهی خوبی داشت.

وی تصریح کرد: تا تحقق پیروزی کامل و آزادی قدس شریف در کنار ملت ایران بوده و نیازمند دعای خیر آن ملت بزرگ هستیم.

تماس با هنیه

رییس‌جمهور در گفت‌و‌گوی تلفنی با اسماعیل هنیه، پیروزی بزرگ مردم غزه و مقاومت در برابر تهاجم رژیم صهیونیستی را به ملت فلسطین، مقاومت منطقه و تمام ملت‌ها و دولت‌های آزاده و عدالت‌طلب جهان تبریک گفت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمود احمدی‌نژاد در تماس تلفنی با اسماعیل هنیه - نخست‌وزیر دولت مردمی فلسطین - با قدردانی از مقاومت و ایستادگی مردم غزه و پیروزی مجدد آنان بر صهیونیست‌ها تاکید کرد: راه عزت و سرافرازی و آزادی تمام فلسطین همین راهی است که امروز مردم غزه و مقاومت انتخاب کرده است.

رییس‌جمهور خطاب به هنیه تصریح کرد: ملت ایران برای پیروزی شما و همه مومنان و عدالت‌خواهان دعا می‌کند و امیدواریم با همت و تلاش همه مومنان و مصلحان، قدس شریف آزاد و عدالت در تمام زمین برقرار شود.

احمدی‌نژاد همچنین تاکید کرد: صهیونیست‌ها به پایان راه رسیده‌اند و جز به رسمیت شناختن و تن دادن به حق مسلم ملت فلسطین راه دیگری ندارند.

وی با ابراز همدردی با خانواده آسیب‌دیدگان تهاجم اخیر رژیم صهیونیستی، برای شهدا محشور شدن با پیامبر گرامی اسلام (ص) و برای جانبازان و مصدومان، سلامتی و عافیت مسالت کرد.

اسماعیل هنیه - نخست‌وزیر دولت مردمی فلسطین - نیز در این گفت‌وگوی تلفنی با قدردانی از حمایت و پشتیبانی دولت و ملت ایران اظهار کرد: پایمردی و قدرت مردم غزه و فلسطین در برایر تهاجم ددمنشانه رژیم صهیونیستی، مدیون حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران است.

وی تاکید کرد: ما و مقاومت در کنار مردم فلسطین بر اصول خود ثابت قدم و پایدار هستیم و هیچگاه از مسجدالاقصی چشم‌پوشی و از مواضع اصولی خود عقب‌نشینی نخواهیم کرد.

اسماعیل هنیه با اعلام سلام و درودهای گرم مردم غزه و خانواده شهدا و مجروحان به رییس‌جمهور کشورمان گفت: پشتیبانی و حمایت شما پشتوانه همیشگی مردم فلسطین و غزه است و خدای متعال را از اینکه ملت فلسطین را نجات داد بویژه در دهه اول محرم‌الحرام که دهه پیروزی خون بر شمشیر بوده است، صمیمانه سپاسگزاریم.

کد خبر 192240

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار