همشهری آنلاین: هکرهای ناشناس از آغاز حمله اسرائیل به غزه حملات خود را به صورت محدود به وب‌سایت‌های دولتی و خصوصی اسرائیلی آغاز کرده و با افزایش درگیری‌ها، اکنون تعداد حملات سایبری خود علیه اسرائیل را به 44 میلیون رسانده اند.

به گزارش CNN، در عصر دیجیتال، جنگ‌ها تنها بر روی زمین رخ نمی‌دهند، از این رو نبرد میان ناشناس‌ها و اسرائیل که با آغاز حملات هوایی اسرائیل به غزه شروع شدن تا کنون منجر به شکل گیری 44 میلیون حمله سایبری به اسرائیلی‌ها شده‌است. هکرهای ناشناس مسئولیت از کار انداختن وب‌سایت‌های اسرائیلی و منتشر کردن رمزهای عبور کاربران اسرائیلی را در تلافی "حمله وحشیانه، بی‌رحمانه و برخورد نفرت‌انگیز اسرائیلی‌ها با مردمان فلسطین" به عهده گرفته اند.

اسرائیلی‌ها اکنون ادعا دارند که در سه میدان،‌فیزیکی، شبکه‌های اجتماعی و سایبری درحال مبارزه هستند.به گفته مسئولان اسرائیلی ناشناس‌ها در تلاشند تا دسترسی اسرائیل به وب‌سایت‌های دولتی را از بین ببرند. شبکه اجتماعی توئیتر نیز به عنوان سلاحی برای نمایش شدت درگیری‌ها که منجر به کشته شدن 100 فلسطینی و 3 اسرائیلی شده،‌توسط حماس و اسرائیل مورد استفاده قرار گرفته است.

با وجود اینکه اسرائیل ادعا می‌کند بیشتر حملات ناشناس‌ها ناموفق بوده و این هکرها تنها توانسته‌اند یکی از وب‌سایتها را برای 10 دقیقه از کار بیاندازند، اما ناشناس‌ها لیستی از 650 وب‌سایت اسرائیلی را که طی هفته گذشته از کار انداخته یا مختل کرده‌اند را بر روی اینترنت منتشر کرده‌اند. همچنین ناشناس‌ها بر روی توئیتر خود اعلام کردند نسخه اسرائیلی وب‌سایت‌های مایکروسافت از قبیل بینگ و MSN را نیز مختل کرده‌اند.

ناشناس‌ها همچنین بر روی توئیتر خود در برابر اسرائیل اعلام جنگ کرده‌اند: نوامبر 2012 برای اسرائیلی‌ها و نیروهای امنیت اینترنت ماهی به یاد‌ماندنی خواهد بود ، اسرائیل! این یک جنگ سایبری است! ناشناس‌ها علاوه بر افزایش شدید ترافیک وب‌سایت‌های اسرائیلی و از کار انداختن آنها،‌ به اطلاعات خصوصی بسیاری از کاربران اسرائیلی نیز دسترسی پیدا کرده و آنها را منتشر کرده‌اند.

کد خبر 191901
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز