مجموع نظرات: ۰
جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۱ - ۲۰:۰۹
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: محققان یک شرکت بلژیکی آب‌نباتی تولید کرده‌اند که علاوه بر طعم خوشمزه، پس از مصرف عطر دلپذیر گل رز را از پوست انسان ساطع می‌کند.

به گزارش ایسنا، آب‌نبات‌های نعنائی برای خوشبو کردن دهان تولید شده‌اند، اما محققان شرکت Beneo نسل جدید آب‌نبات عطری دئو را تولید کرده‌اند که پس از مصرف، رایحه دلپذیر گل رز از پوست بدن خارج می‌شود.

محققان در تولید این آب‌نبات، از تحقیقات صورت گرفته در سال 2006 توسط محققان ژاپنی استفاده کرده‌اند که نشان می‌دهد، ترکیبات معطر مانند ژرانیول در صورت مصرف خوراکی از طریق پوست ساطع می‌شود.

ماده کلیدی تولید این آبنبات، ژرانیول، الکل موجود در گلبرگ گل رز است که بطور معمول در تولید عطر مورد استفاده قرار می‌گیرد. ژرانیول همچنین از خاصیت طبیعی دفع پشه برخوردار است، اما در خصوص اثربخشی این آب‌نبات در دفع حشرات اطلاعات دقیقی منتشر نشده است.

به گفته محققان، چهار آبنبات معطر Deo‌ از مواد شیمیایی کافی برای معطر نگه داشتن بدن یک فرد 65 کیلوگرمی بمدت شش ساعت برخوردار است.

جورج پرتی از محققان مرکز حواس شیمیایی در فیلادلفیا تأکید می کند: نوع رژیم غذایی افراد در بوی ساطع شده از بدن آنها تأثیر دارد، بطور مثال با مصرف مواد غذایی معطر و ادویه دار مانند سیر، بوی این مواد از طریق عرق از بدن خارج می‌شود، اما این مسأله هنوز به اثبات نرسیده است.

در سال 2006 محققان در جمهوری چک آزمایشی را بر روی مردان با رژیم غذایی فاقد گوشت قرمز انجام دادند که نشان می‌دهد، بوی بدن این گروه از مردان از نظر زنان جذاب‌تر و کمتر آزار دهنده است؛ همچنین بوی بدن مردان با تغییر رژیم غذایی و حذف گوشت در مقایسه با گیاهخواران با سابقه بهتر می‌شود.

نخستین مرحله فروش آبنبات معطر دئو در آمریکا آغاز شده است.

کد خبر 191445
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دانش

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز