همشهری آنلاین: چند روزی بعد از سخنان بازرس هیئت مدیره کانون سازسازان درباره غیرقانونی بودن تعلیق این هیئت مدیره داریوش پیرنیاکان در مقام سخنگوی هیئت مدیره خانه موسیقی به این اظهارات واکنش نشان داد.

 به گزارش همشهری آنلاین به نقل از خبرگزاری هنر،  داریوش پیرنیاکان، سخنگوی خانه موسیقی  درباره تعلیق کانون سازندگان ساز گفت: کانون سازندگان ساز هم اکنون فعالیت‌های روزمره خود را انجام می‌دهد و پیشکسوتان این حوزه مانند استاد پوریا، امیر عطایی و فرمان مرادی طی جلسه‌هایی که با مدیر عامل خانه موسیقی دارند، فعالیت‌های روزمره این کانون را انجام می‌دهند.

سخنگوی خانه موسیقی با تاکید بر اینکه در حال حاضر فقط هیئت مدیره کانون سازندگان ساز معلق شده است، خاطرنشان کرد: برای معلق نبودن، این هیئت مدیره باید شخصی را که هیئت مدیره خانه موسیقی کنار گذاشته است، برکنار کند و عضو علی البدل را جایگزین آن کرد.

وی در ادامه با تاکید بر این موضوع که معلق شدن هیئت مدیره کانون سازندگان ساز غیرقانونی نیست، تصریح کرد: بعد از اینکه اعضای هیئت مدیره کانون سازندگان ساز برخلاف اساسنامه خانه موسیقی رفتار کردند و همچنین براساس شکایت‌های اعضا این کانون، شورای داوری خواهان رسیدگی به این وضعیت شد و این شورا طی سه جلسه، هیئت مدیره کانون را دعوت کرد اما هیچ کدام در این جلسه حضور پیدا کردند.

more

 بازرس کانون سازسازان: تعلیق فعالیت هیئت مدیره  کانون سازسازان خانه موسیقی غیرقانونی است

پیرنیاکان ادامه داد: حتی هیئت مدیره خانه موسیقی تصمیم به اخراج رئیس هیئت مدیره کانون گرفت اما با توجه به اینکه ما یک نهاد مدنی هستیم، ریش سفیدی کردیم و نگذاشتیم کار به اخراج برسد.

سخنگوی خانه موسیقی خاطرنشان کرد: ما در زمینه حکمی‌ که صادر کرده‌ایم با سه وکیل توانا مشورت کردیم و همه اتفاق نظر به تغییر رئیس هیئت مدیره کانون سازندگان ساز داشتند.

براساس بند دو و چهار ماده 26 اساسنامه خانه موسیقی، بازرس خانه موسیقی موظف به پاسخگویی و رسیدگی به شکایات اعضای هیئت مدیره و نظارت بر حسن جریان امور خانه موسیقی براساس اساس نامه است، اما تماس خبرنگار هنرآنلاین با آذر‌هاشمی‌ (بازرس خانه موسیقی) بی‌نتیجه مانده است و ایشان حاضر به پاسخگویی در این زمینه نبود.

کد خبر 189860
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز