همشهری آنلاین: بازی‌های جام حذفی از 17 آذر کلید خواهد خورد که این زمان مصادف است با حضور دو هفته‌ای تیم ملی در مسابقات غرب آسیا در کویت.

فوتبال

دبیر سازمان لیگ فوتبال ایران در گفت‌وگو با ایسنا اظهار داشت: هنوز تکلیف برگزاری جام حذفی مشخص نیست اما اگر قرار بر برگزاری آن باشد، 17 آذر شروع اولین دور این رقابت‌ها با حضور لیگ برتری‌ها خواهد بود.

علی کاظمی در توضیح برنامه‌های اعلام شده مسابقات لیگ برتر از هفته سیزدهم تا هفدهم و ابلاغ آن به باشگاه‌ها، اظهار کرد: طبق برنامه قبلی قرار بود 9 و 10 آذر زمان شروع جام حذفی باشد و سه بازی معوقه لیگ را هم در این زمان برگزار کنیم اما چون تکلیف این مسابقات هنوز مشخص نیست، ما هفته چهاردهم را 8، 9 و 10 آذر برگزار خواهیم کرد. همچنین سه دیدار معوقه هم به پنج‌شنبه، 2 آذر موکول شد.

وی افزود: پس از این زمان اردوی تیم ملی آغاز خواهد شد و بعد از دیدار 24 آبان برابر ازبکستان، هفته پانزدهم لیگ را روزهای 27، 28 و 29 آبان برگزار می‌کنیم. با انجام دیدارهای معوقه در تاریخ فوق، هفته شانزدهم را 6 و 7 آذر و نهایتا هفته هفدهم که آخرین هفته نیم‌فصل نخست لیگ است 12 و 13 آذر انجام می‌شود. تیم ملی بعد از این تاریخ عازم رقابت‌های غرب آسیا خواهد شد و حدود دو هفته در این بازی‌ها شرکت خواهد داشت که همزمان با تعطیلات نیم‌فصل است.

کاظمی در پاسخ به این سوال که آیا کارلوس کی‌روش بنا ندارد تیم ملی پیش از اعزام به رقابت‌های غرب آسیا اردوی تمرینی برگزار کند؟ به ایسنا گفت: خیر، پس از جلسه‌ای که با هم داشتیم و درک متقابل طرفین از فشردگی مسابقات ملی و باشگاهی، کادر فنی تیم ملی بنا ندارد پیش از اعزام به بازی‌ها، اردوی بلندمدت در ایران برگزار کند.

به گزارش ایسنا، مسابقات غرب آسیا از 18 تا 30 آذر در کویت برگزار می‌شود و تیم ایران در اولین مسابقه 19 آذر (ساعت 17:55 به وقت تهران) به مصاف عربستان خواهد رفت.

کاظمی در پاسخ به این سوال که تکلیف برگزاری جام حذفی چه زمانی روشن می‌شود؟ اظهار کرد: من از این موضوع بی‌اطلاع هستم. کمیته‌های فدراسیون طبق قانون تصمیم‌گیرنده نیستند و هر نظر و پیشنهادی داشته باشند آن را برای تصمیم‌گیری به هیات رییسه می‌دهند. اما آنچه مشخص است حتی در صورت تصمیم به برگزاری جام حذفی، این رقابت‌ها در نیم‌فصل دوم لیگ برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تقویم مسابقات امسال ما بسیار فشرده است. مسابقات ملی در انتخابی جام جهانی، بازی‌های غرب آسیا و رقابت‌های مقدماتی جام ملت‌ها همراه با حضور نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا تقویم را به حدی فشرده کرده که حتی انجام بازی‌های لیگ هم دشوار است، چون کارلوس کی‌روش هم طبق برنامه‌ای که از قبل داده در زمان‌های مدنظر می‌خواهد ملی‌پوشان را در اختیار داشته باشد. بنابراین برگزاری جام حذفی فوق‌العاده سخت می‌شود، هرچند مسوولان هنوز تصمیمی برای آن نگرفته‌اند.

کد خبر 188966

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار