مجموع نظرات: ۰
چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۱ - ۰۷:۰۵
۰ نفر

همشهری آنلاین: معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران با بیان اینکه نگرانی در خصوص تغییر کاربری باغات کن وجود ندارد گفت: باغات کن دارای کاربری فضای سبز تثبیت شده است.

به گزارش همشهری آنلاین، علیرضا جاوید با بیان این مطلب افزود: باغات کن مشمول بند ۸ ابلاغیه مورخ ۹ اردیبهشت سال ۹۱ شورای عالی شهرسازی و معماری ایران شده است و تغییر کاربری نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه باغات کن مشمول طرح تفصیلی جدید نمی‌شود افزود: محدوده باغات کن تثبیت شده است و نگرانی برای از بین رفتن این باغات وجود ندارد.

به گفته جاوید، بر اساس این بند از ابلاغیه شورای عالی شهرسازی و معماری، شهرداری تهران مکلف است ظرف مدت یک ماه پس از ابلاغ این مصوبه با همکاری دبیرخانه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در پهنه‌های سکونت (R) بندهای فوق محدوده‌های فوق الذکر که دارای شرایط خاص هستند را شناسایی و در حد تراکم مصوب طرح جامع و یا در حد تراکم وضع موجود ملاک عمل و یا در حد تراکم وضع موجود غالب محدوده‌های مورد نظر پس از تأیید نهایی در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران تثبیت و در نقشه‌های طرح تفصیلی جدید شهر اعمال کند.

وی افزود: از جمله این اراضی، باغات کن و شهرک آزاد شهر در منطقه ۲۲، شهرک گلستان در منطقه ۴ و حریم امنیتی کاخ سعدآباد است.

کد خبر 188896
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز