همشهری آنلاین: نمایندگان مجلس در مصوبه امروز خود پرداخت یارانه نقدی از ما به‌التفاوت نرخ فروش ارز را ممنوع کردند.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس،نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز یکشنبه رسیدگی به طرح دو فوریتی حمایت از سرمایه گذاری‌های عمرانی و تولید ملی و اصلاح قانون بودجه سال 1391 کل کشور را ادامه دادند و به تصویب رساندند.

طبق مصوبه مجلس قانون بودجه سال 91 کل کشور به شرح مصوبه در طرح مذکور اصلاح می‌شود. بر این اساس، تمامی منابع حاصل از فروش ارز ناشی از صادرات نفت خام و میعانات گازی سهم دولت، بخشی از منابع عمومی دولت محسوب می‌شود و دولت حق هزینه کردن از این منبع را برای موارد خاص مانند پرداخت یارانه نقدی به استثنای جزء بند 2-44 قانون بودجه 91 ندارد.

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نیز مکلف شد منابع مذبور را روزانه به حساب درآمد عمومی نزد خزانه داری کل کشور واریز کند. عدم اجرای این حکم به منزله تصرف غیر قانونی در اموال عمومی و مستوجب تعقیب قضایی است.

نمایندگان مجلس پس از 3 جلسه بررسی جزئیات طرح حمایت از سرمایه گذاری‌های عمرانی و تولید ملی و اصلاح قانون بودجه سال 1391 کل کشور بالاخره جزئیات طرح مذکور را به تصویب رساندند.کلیات این طرح یکشنبه هفته گذشته با رای مصوب خانه ملتی‌ها به تصویب رسیده بود.

کد خبر 188481

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار