همشهری‌آنلاین: محققان مرکز پژوهش وحفاظت چین در لباس یک پاندا ظاهر شدند و به یکی از پانداهای بزرگ نزدیک شدند تا او را برای انتقال به محیط زیست لیجی پین به قفس هدایت کنند و او را به استان سی چوان منتقل کنند.

taotao

بر اساس گزارش سایت چاینا نیوز، تائو تائو که از نژاد پانداهای بزرگ است، 26 ماهه شده است و وقت آن رسیدهاست تا به زندگی عادی خود بازگردد. این پاندا به محیط زیست لیجی پین درشهرستان "شی میان" واقع در استان سی چوان در چین فرستاده می‌شود.

تائو تائو از زمان بدنیا آمدن برای آماده شدن در حیات وحش، و تشخیص موقعیت های خطرناک در مرکز پژوهش و حفاظت چین در سه مرحله آموزش دیده است.

هوان یان معاون مهندسی ارشد این مرکز گفت: تائو تائو  در مرکز حفاظت و تحقیقات چین که مخصوص پانداهای بزرگ در وولان است، یک چک آپ پزشکی کامل انجام داده است. و نتایج بدست آمده نشان می دهد، تمام علایم حیاتی این پاندا عادی هستند.

یکی از کارشناسان اداره جنگلداری استان سیچوان گفت: تائو تائو حس هوشیاری بسیار خوبی دارد و همچنین این توانایی را دارد تا شکارچیان را تشخیص دهد و از آن ها دوری کند.

محیط زیست لیجی پین که در جنوب غربی استان سی چوان واقع شده است، در معرض خطر انقراض پانداهای بزرگ قرار گرفته است.

لی دشن، معاون مدیر کل این مرکز گفت: ما در تمام اوقات زندگی تائو تائو، او را بوسیله دستگاه های پیشرفته جی.پی.اس کنترل می کنیم و نگهبانان ما در تمام ساعت از طریق دستگاه ها از این حیوان محافظت می کنند و در صورت لزوم برای حمایت از پاندا در مواقع اضطراری مداخله خواهند کرد.

کد خبر 188251

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار