همشهری آنلاین: آب میوه‌های بسته‌بندی و نوشابه‌های ورزشی علاوه بر نوشابه‌های گازدار موجب چاقی و اضافه وزن در افراد به ویژه دانش‌آموزان می‌شوند.

آب میوه‌های بسته‌بندی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، محققان دانشگاه میشیگان با انجام بررسی‌هایی روی 1900 مدرسه در آمریکا دریافتند که دسترسی آسان به انواع مدل‌های آب میوه و نوشابه‌های ورزشی در مدارس باعث ایجاد چاقی و اضافه وزن در بین دانش‌آموزان شده است.

براساس این گزارش محققان افزودند مصرف نوشابه‌های ورزشی و آب میوه‌های بسته‌بندی شده توسط کودکان و نوجوانان در مدارس با داشتن مقادیر عظیم انرژی و قندها و شکرهای افزوده شده آنها را بیشتر در معرض چاقی و بیماری‌های وابسته به آن قرار می‌دهد.

نتایج حاصل از این گزارش با وجود این خطرات حاکی از آن است که باید اقدامات مفیدی علیه خوردن این نوشیدنی‌های مضر صورت گیرد و لازم است کودکان و نوجوانان را به جای استفاده از آنها به نوشیدن مایعات سالم مانند آب، شیر و دوغ‌های خانگی تشویق کرد و خوردن میوه را جایگزین آب میوه‌های بسته‌بندی شده در آنها کرد.

به گفته محققان عادت به مصرف آب بسیار مفید بوده و در بزرگسالان نیز موجب افزایش متابولیسم بدن می‌شود که در صورت نوشیدن آن قبل از خوردن غذا باعث کاهش اشتها شده که در نهایت منجر به کاهش وزن می‌شود.

کد خبر 187887

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار