همشهری آنلاین: طبق اعلام دبیرخانه سومین جشنواره سراسری تئاتر تک نفره 527 اثر نمایشی در بخش صحنه‌ای به دبیرخانه این جشنواره رسید.

پوستر تئاتر

به گزارش همشهری آنلاین، فراخوان سومین جشنواره سراسری تئاتر تک نفره بعد از یکبار تمدید در تاریخ 15 مهر ماه پایان یافت و در مجموع در بخش صحنه‌ای این جشنواره 527 اثر نمایشی برای بررسی به اعضای هیات انتخاب تحویل داده شد.

عبدالحی شماسی، علی اصغر دشتی و علیرضا دریابیگی به عنوان اعضای هیات انتخاب این جشنواره انتخاب شده‌اند و نتایج انتخاب آثار تا تاریخ 15 آبان به شرکت کنندگان اعلام می‌شود.

سومین جشنواره سراسری تئاتر "تک نفره" با حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری اداره کل هنرهای نمایشی، با هدف کشف و شناخت استعدادهای برتر، توجه ویژه به بازیگر به عنوان اصلی‌ترین رکن نمایش، تولید آثار کیفی با حجم و ابعاد کوچک و تولید آثار متناسب با اجرا در فضاهای غیرمتعارف، بهمن ماه سال جاری در فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد.

بنا بر فرم فراخوان، متقاضیان در زمینه مسابقه نمایشنامه نویسی تا 11 آذرماه فرصت دارند آثار خود را به فرهنگسرای نیاوران ارسال کنند.

رویکرد مضمونی این جشنواره شامل فرهنگ ایثار و شهادت، بازگشت معنویت برای گذر از بحران‌های مدرن، تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، تحکیم بنیان‌های خانواده و تقویت ارزش‌های اسلامی و انسانی است.

در این دوره، مسابقه تئاتر "تک نفره" در دو بخش نمایش با کلام و بدون کلام (پانتومیم و...)، مسابقه نمایشنامه‌نویسی تک نفره و برپایی کارگاه‌های آموزشی بهمن ماه برگزار می‌شود.

کد خبر 187741

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها