مجموع نظرات: ۰
شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۱ - ۱۰:۳۴
۰ نفر

همشهری آنلاین: ۶ ایستگاه جدید آتش نشانی، ۲ مجموعه ورزشی، ناوگان موتوری، خانه‌های ایمنی در ۲۲ سرای محله و سامانه اطلاع رسانی و آموزش مجازی صبح امروز با حضور شهردار تهران افتتاح شد. با افتتاح این ۶ ایستگاه، تعداد ایستگاه‌های آتش نشانی شهر تهران به ۱۰۰ ایستگاه رسید.

به گزارش همشهری آنلاین، دکتر رضا خوشزاد، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در مراسم افتتاحیه گفت: ایستگاه‌های جوادیه، شهید عراقی، اکباتان، تاکسیرانی و المپیک ایستگاه‌های احداثی و ایستگاه والفجر، ایستگاه نوسازی شده، ۶ ایستگاهی هستند که امروز افتتاح می‌شوند.

وی افزود: این ایستگاه‌ها با زیربنایی به مساحت ۷۷۰۰ متر مربع و صرف هزینه ۸۵ میلیارد ریالی ساخته شده‌اند.

خوشزاد با بیان اینکه ۱۲۰ دستگاه خودروی حریق و نجات و ۱۴۰ دستگاه موتور سیکلت و ۷۰ خودروی سمند عملیاتی به مجموعه ناوگان آتش نشانی افزوده شده است اظهار کرد: با استفاده از پتانسیل مردمی، در ۲۲ سرای محله، خانه‌های ایمنی راه اندازی شده است که تا پایان سال جاری در ۳۷۴ محله تهران گسترش خواهد یافت که طی آن آموزش‌هایی به شهروندان ارائه خواهد شد.

خوشزاد با اشاره به اینکه توسعه ایستگاه‌ها از برنامه‌های شهرداری و تدابیر شهردار تهران بوده است گفت: طی ۸ سال گذشته تاکنون ۲۰ ایستگاه نوسازی و مقاوم سازی شده و ۲۸ ایستگاه جدید نیز احداث شده است که این توسعه موجب کاهش زمان رسیدن به محل حادثه شده است.

وی افزود: در سال ۸۹، میانگین رسیدن به محل حادثه ۴ دقیقه و ۵۰ ثانیه بوده که در سال ۹۰ به ۴ دقیقه و ۳۸ ثانیه کاهش یافته است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی با اشاره به اینکه تا پایان سال جاری، تعداد ایستگاه‌ها به ۱۰۷ خواهد رسید گفت: تا پایان سال آینده ایستگاه‌های آتش نشانی تهران به ۱۲۰ خواهد رسید.

کد خبر 186936
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز