همشهری آنلاین: مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه با بیان اینکه قرار بود یک هزار دستگاه مینی‌بوس فرسوده در سال جاری مورد نوسازی قرار گیرد، گفت: تاکنون تنها 120 دستگاه مینی‌بوس مورد نوسازی قرار گرفته است و روند نوسازی بقیه این خودروهای فرسوده به دلیل عدم تامین اعتبارات لازم از سوی سازمان محیط زیست متوقف مانده است.

به گزارش همشهری آنلاین، پیمان سنندجی با بیان این مطلب اظهار کرد: چنانچه اعتبارات لازم از سوی سازمان محیط زیست تامین شود و براساس توافقات گذشته خودروهای جدید افزایش قیمت نداشته باشند می توانیم روند نوسازی مینی بوس های فرسوده را دنبال کنیم.

وی افزود: براساس توافقات صورت گرفته مقرر بود که برای نوسازی هر یک از مینی بوس های فرسوده پایتخت 10 میلیون تومان کمک بلاعوض از سوی شهرداری تهران و 10 میلیون تومان از سوی سازمان محیط زیست صورت گیرد و همچنین 20 میلیون وام کم بهره به رانندگان پرداخت شود که با هزینه ای که برای اسقاط خودروهای فرسوده پرداخت می شود ، در مجموع رانندگان می توانستند با آورده ای حدود 4 میلیون تومان نسبت به نوسازی خودرویشان اقدام کنند.

سنندجی تصریح کرد: مینی بوس های فرسوده تهران بیش از 20 سال سن دارند و علاوه بر اینکه در شان پایتخت و شهروندان نیستند سبب تشدید آلودگی هوا شهر می شوند و نوسازی این خودروها باید به طور جد مورد توجه و پیگیری قرار گیرد.

براساس این گزارش با نوسانات قیمت ارز، قیمت مینی بوس های جدید که قرار است جایگزین مینی بوس های فرسوده شوند از 47 میلیون تومان به حدود 55 میلیون تومان افزایش یافته که این موضوع خود مشکلی در روند نوسازی مینی بوس های فرسوده ایجاد کرده است.

کد خبر 186715
منبع: همشهری آنلاین

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار