همشهری آنلاین: تعدادی از نمایندگان مجلس طی نامه‌ای از رئیس مجلس خواستند تا بررسی‌های لازم را جهت معلوم شدن وضعیت نامه حمایت از مرتضوی انجام دهد.

بعد از رسانه‌ای شدن امضای نامه‌ای که تحت عنوان حمایت از سعید مرتضوی توسط نمایندگان انجام شد، برخی از نمایندگان اعلام کردند که نامه‌ای را در حمایت از سعید مرتضوی امضا نکرده‌اند و برخی دیگر گفتند که با افتخار اعلام می‌کنیم که این نامه را امضا کرد‌ه‌ایم.

بر همین اساس تعدادی از نمایندگان مجلس طی نامه‌ای از علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی خواستند تا بررسی‌های لازم را جهت معلوم شدن وضعیت نامه مذکور انجام دهد تا معلوم شود که این نامه در حمایت از سعید مرتضوی بوده یا نبوده و آیا واقعا بیش از 160 نماینده آن را امضا کرده‌اند یا نکرده‌اند و اگر چنین چیزی رخ نداده این قضیه تکذیب شود.

یکی از نمایندگان مجلس ضمن تائید خبر فوق در همین رابطه به خبرنگار فارس گفت: در هر دوره از مجلس افرادی که دچار نفرت عمومی می‌شوند برای کاستن از منفوریت‌شان به نمایندگان متوسل می‌شوند و در واقع راه فریب افکار عمومی را در پیش می‌گیرند.

وی افزود: در مجلس هفتم هم یاران جاسبی تحت عنوان تقدیر از رهبری نامه حمایت از جاسبی را به امضای نمایندگان رساندند و در مجلس هفتم هم وقتی رحیمی منصوب شد، امضاهایی در حمایت از وی جمع‌آوری شد که این مسائل مشکلاتی را برای مجلس به وجود آورد.

وی افزود: در زمان وقف دانشگاه آزاد هم تعدادی امضا تحت عنوان تشکر از رهبری برای وقف دانشگاه آزاد جمع‌آوری شد و در پایان این امضاها به نام حمایت از جاسبی مطرح شد.

این نماینده مجلس گفت: این فریبکاری‌ها توسط افرادی صورت می‌گیرد که نفرت افکار عمومی نسبت به آنان وجود دارد و نمایندگان باید مراقب حیثیت خود باشند و در امضا دقت لازم را به خرج بدهند.

وی اظهار داشت: مرتضوی در هیچ جریانی از جریان‌های سیاسی و مردمی جایگاهی ندارد و در پرونده کهریزک و برخی پرونده‌های دیگر تخلفاتی داشته و هم اکنون به عنوان یک قاضی معلق در قوه قضائیه محسوب می‌شود و هیچ جریانی جز جریان انحرافی وی را قبول ندارد.

وی گفت: هدف از جمع آوری امضا برای مرتضوی کم شدن نفرت افکار عمومی نسبت به وی بوده و در واقع کسانی که این نامه را امضا کردند اشتباه استراتژیکی را مرتکب شدند.

 

کد خبر 185764

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار