همشهری‌آنلاین: دانشجویان معترض در اعتراض به اهانت به ساحت مقدس پیامبر اعظم (ص) پرچم آمریکا را به آتش کشیدند. دانشجویان بیانیه‌ای در 9 بند قرائت کردند. کرمان شاهد تظاهرات بود و قم و تهران جمعه 24 شهریور شاهد راهپیمایی خواهد بود

us flag

به گزارش واحد مرکزی خبر، دانشجویان تجمع کننده در خیابان منتهی به سفارت سوئیس در تهران، در نشانه اعتراض به اهانت فیلمساز آمریکایی به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام ،پرچم آمریکا را به آتش کشیدند.

دانشجویان همچنین شعار «بقیه الله، بقیه الله عاجرک الله»، «منطق هالیوودی نشانه ذلت است، تنفر از آمریکا شعار هر ملت است»، « ما همه سرباز توایم محمد گوش به فرمان توایم محمد»، « برخیز ای مسلمان بشکن بت شیطان»، «کارگردان صهیونیست اعدام باید گردد»، «یاایهاالمسلمون اتحدوا اتحدوا» ، « امت اسلامی بیدار است از آمریکا و صهیونیست بیزار است»، « مسلمان قرآنی خفت نمی پذیرد، با اتکا به قرآن ذلت نمی پذیرد»، «ملت های مسلمان آزاده و بیدارند با سلاح شهادت آماده پیکارند» سرمی دادند.

بیانیه دانشجویان معترض به فیلم موهن به ساحت پیامبر اعظم (ص)

دانشجویان تجمع کننده در خیابان منتهی به سفارت سوئیس (حافظ منافع آمریکا) در تهران ، بیانیه ای در 9 بند قرائت کردند.
به گزارش واحد مرکزی خبر، متن بیانیه به این شرح است:
مردم جهان شاهدند در کشوری که ادعای آزادی و حقوق بشر آن گوش فلک را کر کرده است به بهانه ایجاد آزادی و صلح به نقاط مختلف دنیا لشکرکشی می شود و حقوق بشر بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان رعایت نمی شود.
همچنین مقدسات آنان به سخره گرفته و احساس و عواطف آنان جریحه دار می شود.
پس از چند سال می بینیم که استکبار خبیث پس از شکست فضاحت بار در عرصه های منطقه ای و بین المللی در تلاشی عاجزانه و از سر استیصال به ساخت فیلمی موهن در مورد بالاترین و عزیزترین مخلوقات اقدام کرده است.
دیگر دست کثیف مستکبران لایعقل بر همه مسلمانان رو شده و ما جنایت اخیر را جریان برنامه ریزی و هدایت شده لابی های صهیونیستی حاکم بر امریکا می دانیم لذا چند نکته را گوشزد می کنیم:
1 - ما به جد یقین داریم که جبهه کفر و شرک به لحظات آخر جان کندن خود رسیده و ان شاءالله همه ما با ظهور منتقم آل محمد(ص) شاهد پاک شدن صحنه جهان از لوث بی دینی و تفکر مادی گرایانه خواهیم بود.
2- طبق ماده 7 منشور سازمان ملل متحد، کشوری که امنیت بین المللی را به خطر اندازد باید مؤاخذه شود و ما از سازمان های بین المللی و جهانی می خواهیم دولت امریکا را بازخواست جدی کنند و گرنه خودمان آنها را تادیب خواهیم کرد.
3 - به آتش آوران جنگ های صلیبی هشدار می دهیم که ادیان توحیدی در کنارهم هستند، مسلمانان و مسیحیان برادر یکدیگر خواهند ماند و آنچه از لابی های فاسد صهیونیستی و حلقه های نفوذی آنها در دولت های غربی بیرون آید به کمک خداوند با بصیرت، هوشیاری و اتحاد دینداران جهان ، خنثی خواهد شد.
4 - این اقدامات باید مقدمه ای شود تا همه مسلمین جهان دشمنان اصلی خود را بشناسند ، از دامن زدن به هرگونه اختلاف درونی که اتحاد مسلمین را اندکی سست می کند به شدت بپرهیزند و همگی با همه قوا در مقابل استکبار صف آرایی کنند.
5 - آزادی بیان منصفانه شما این است که توهین به خداوند و پیامبران الهی را محترم و تحقیق درباره هولوکاست را ممنوع و جرم می دانید. اینجا باید گفت شما خود را مسخره کرده اید یا اذهان بیدار ملت ها را؟
6 - بر همه مسلمین لازم است که زندگی پیامبر اعظم(ص) را که الگوی بی بدیل جهانیان است با حساسیت و دغدغه بیشتری به قاب هنر بکشند و شخصیت عظیم آن حضرت را از مظلومیت نجات دهند .
7 - ما از عمل شجاعانه و انقلابی ملت های مسلمان لیبی و مصر قدردانی می کنیم ، آن را مرحله ای جدید بیداری اسلامی می دانیم و به سران این کشورها هشدار می دهیم یا خودتان را با حرکت ملت ها هماهنگ کنید یا ملت ها شما را کنار خواهند گذاشت.
8 - مسلمانان جهان باید همه عوامل ساخت و نشر این فیلم را به شدت محاکمه کنند و سایت صهیونیستی یوتیوب را که با وقاحت کامل به پخش وسیع این فیلم اقدام کرده است و اکنون نیز از حذف آن خودداری می کند تحریم کنند.
9 - تشکل های دانشجویی خواستار محاکمه مسئولان ساخت این فیلم در دادگاهی عادلانه هستند.

تجمع طلاب بسیجی استان کرمان در محکومیت فیلم موهن

درپی انتشار فیلم اهانت آمیز به پیامبر اسلام (ص) جمعی از طلاب بسیجی استان کرمان امروز تجمع کردند .

مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون کشورگفت :غرب با انتشار این فیلم ماهیت واقعی خود را نشان داد و به عنوان آزادی بیان و دموکراسی با اهانت به پیامبر مقدسات مسلمانان را به بازی گرفته است .

در ادامه این تجمع طلاب و روحانیان بیانیه‌ای در محکومیت این فیلم موهن صادر کردند.

راهپیمایی مردم قم در محکومیت اهانت به پیامبر اعظم (ص) ، فردا

مردم قم فردا با برگزاری راهپیمایی خشم و انزجار خود را از اقدام موهن عوامل سرسپرده صهیونیزم جهانی در اهانت به اشرف مخلوقات عالم و حبیب پرودگار متعال اعلام می کنند.
بنابر اعلام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم مردم متدین و حاضر در صحنه با شرکت پر شور در تظاهرات الهی ضدآمریکایی و صهیونیستی پس از اقامه نماز عبادی سیاسی جمعه مراتب نفرت و انزجار عمومی از فتنه اخیر و آمادگی تا پای جان برای دفاع از ارزشها و مقدسات دینی به نمایش می گذارند ..
بنابر این گزارش راهپیمایی نمازگزاران جمعه قم از حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه س آغاز و تا چهار راه شهدا ادامه خواهد داشت.

کد خبر 184425
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز