همشهری‌آنلاین: هفتمین دوره جایزه کتاب سال شعر، «خبرنگاران» در دو بخش کتاب و ویژه و با داوری جمعی از خبرنگاران و فعالان رسانه‌یی حوزه شعر و ادبیات، برگزار می‌شود.

جایزه شعر

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از دبیرخانه این جشنواره  از شاعران و ناشرانی که در سال 1390 مجموعه شعر منتشر کرده‌اند دعوت می‌کند تا با توجه به شرایط زیر در بخش کتاب سال جایزه شرکت کنند:

1- کتاب در سال 1390 منتشر و در شناسنامه کتاب ذکر شده باشد.

2- چاپ اول و به زبان فارسی در ایران منتشر شده باشد.

3- برگزیده اشعار یا مجموعه گروهی نباشد.

علاقه‌مندان به شرکت در این بخش باید پنج نسخه از اثر خود را تا پایان مهرماه 1391 به نشانی تهران، صندوق پستی 3496 - 16765، دبیرخانه‌ی جایزه‌ی کتاب سال شعر خبرنگاران، بفرستند.

در بخش ویژه نیز که برای کشف استعدادهای شعری برگزار می‌شود، آن دسته از شاعرانی که تاکنون کتاب منتشر نکرده‌اند، آثار خود را با توجه به شرایط زیر - تنها - از طریق نشانی پست الکترونیکی sherekhabarnegar@gmail.com می‌توانند بفرستند:

‌1) شرکت‌کنندگان در این بخش نباید تاکنون (چه در سال‌های گذشته و چه در سال جاری) کتاب منتشر کرده یا برای انتشار به ناشری سپرده باشند.

‌2) مجموعه شعرها باید به زبان فارسی باشد.

‌3) تعداد شعرها بین ‌40 تا ‌50 قطعه بوده و در صورت نرسیدن به این تعداد، لازم است تعداد صفحه‌های مجموعه شعرها بین 80 تا ‌100 صفحه باشد.

‌4) آثار باید در فرمت ویندوز word 2003 یا word 2007 باشد. از فرستادن اثر در قالب ‌pdf یا پرینت جدا خودداری شود.

‌5) حضور در این بخش برای تمامی شاعران فارسی‌زبان داخل و خارج کشور آزاد است.

در این بخش نیز علاقه‌مندان تا پایان مهرماه 1391 فرصت دارند که شعرهای خود را به نشانی پست الکترونیکی جایزه بفرستند.

 دبیری این دوره از جایزه کتاب سال شعر - خبرنگاران، را  علیرضا بهرامی بر عهده دارد.

کد خبر 182392

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار