جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۵:۳۰
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: ابراهیم حاتمی کیا که ساخت موسیقی فیلم عمده کارهایش را به مجید انتظامی می‌سپرد، برای ساخت فیلم«چ»به سراغ آهنگسازی از نسل تازه‌آهنگسازان ایرانی رفته است؛بهزاد عبدی که نامی شناخته شده در میان آهنگسازان است.

به گزارش همشهری‌آنلاین  به نقل از ایسنا ساخت موسیقی برای فیلم"چ" که مبیین زندگی و رشادت‌های شهید مصطفی چمران است یکی از سخت ترین و در عین حال حساس ترین آثاری است که در زمینه موسیقی فیلم کار کرده ام.

بهزاد عبدی آهنگساز فیلم سینمایی "چ" در خصوص کم و کیف پیشرفت ساخت موسیقی این فیلم گفت: برای نوشتن نخستین اتودهای موسیقی این فیلم همراه با گروه به پاوه رفتم تا در فضای دوران جنگ و مبارزه های شهید چمران قرار بگیرم و خوشبختانه سفر خوبی بود و به نتایج رضایت بخشی برای نگارش موسیقی ایرن فیلم رسیدم.

این آهنگساز در ادامه افزود: هر هنرمندی در هر سمتی که در پروژه سینمایی مشغول به کاراست باید به فضاهایی که حوادث در آن تعریف می شود سر بزند و حس و حال آن مقطع از تاریخ را به درستی درک کند .موریس ژار آهنگساز فیلم به یادماندنی "محمد رسول الله" در سراسر روزهای فیلمبرداری و حتی پس از آن در کنار عوامل و جریان پیشرفت فیلم حضور داشت و نتیجه این شد که با تمام وجود و درک صحیح موضوع موسیقی را ساخت و در نهایت ماندگار شد.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا وی به عنوان آهنگساز پیش از ورود به این پروژه با کاراکتر شهید چمران آشنایی داشته است گفت: زمانی که مدرسه البرز درس می‌خواندم ، از تعریف و تمجید معلم های قدیمی مدرسه مطلع شدم که شهید چمران هم در این مدرسه درس خواندند و خاطرات خوبی از حسن رفتار و کردار ایشان تعریف می کردند و طبیعتا من هم تصویر خوبی از ایشان در ذهن داشتم و درست به همین دلیل بود با کمال میل پذیرفتم به عنوان آهنگساز در این پروژه حضور داشته باشم.

عبدی درادامه با اشاره به مراحل ساخت موسیقی ایرن فیلم گفت" در حال حاضرمدام مشغول اتود زدن هستم تا ببینم چقدر می‌توانم به اصل ملودی نزدیک شوم. همچنین مشورت‌هایی از موزیسین های محلی می‌گیرم و سعی می‌کنم به فضا نزدیک شوم و انصافا رسیدن به نهایت مطلوب به گونه ای که بتوان حق مطلب را به درستی ادا کرد بسیار سخت است .

وی درادامه افزود: ساخت موسیقی برای فیلم"چ" که مبیین زندگی و رشادت‌های شهید چمران است یکی از سخت ترین و در عین حال حساس ترین آثاری است که در زمینه موسیقی فیلم کار کرده ام،از همین رو با توجه به سفرهای شهید چمران به مناطق مختلف ایران و جهان موسیقی محلی ایران با نیم نگاه به شخصیت جهانی و اسطوره ایثار شهید چمران، موسیقی این فیلم را خواهم ساخت.

این آهنگساز در ادامه صحبت های خود با اشاره به ساخته شدن این فلیم توسط ابراهیم حاتمی‌کیا گفت: حاتمی کیا از جمله کارگردان هایی است که از روی دغدغه فیلم می سازد از همین رو معتقدم که فیلم شهید چمران هیچ کارگردانی غیراز حاتمی کیا نمی توانست بسازد .

عبدی در پایان افزود: برای موسیقی فیلم "عقاب صحرا" به کارگردانی مهرداد خوشبخت به نتیجه رسیده ام. این فیلم هم اثری شریف و خوش ساخت است.

به گزارش همشهری‌آنلاین فیلم چ بر اساس زندگی شهید چمران است و فریبرز عرب‌نیا که با بازی در نقش مختار،پیچیدگی‌های بازیگری را از خود به نمایش گذاشته بود،  نقش شهید چمران را در این فیلم بازی می‌کند.

more  عرب‌نیا چمران شد

کد خبر 180573
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز