سه‌شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۸:۰۰
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: یک نهاد نروژی درباره قابلیت تشخیص چهره در فیس‌بوک تحقیق می‌کند.

فیسبوک

به گزارش ایسنا، اداره حفاظت از اطلاعات نروژ نگرانی‌ها درباره قابلیت تشخیص چهره شبکه اجتماعی فیس‌بوک را مورد بررسی قرار می‌دهد.

این قابلیت فیس‌بوک به طور خودکار نام افرادی را که در یک عکس قرار دارند، برای تگ شدن پیشنهاد می‌کند. فیس‌بوک این ویژگی را برای اولین بار ژوئن سال گذشته میلادی برقرار کرد و از همان زمان اعتراض‌ها نسبت به موضوعات مربوط به حریم خصوصی این ویژگی آغاز شد.

با استفاده از این ویژگی، وقتی شما عکسی را در فیس‌بوک آپلود می‌کنید، نرم افزار مخصوصی عکس‌های پیشین شما و افرادی که در آن عکس‌ها تگ شده‌اند را مورد بررسی قرار داده و در زمان مورد نیاز نام دوستانتان را برای تگ شدن در عکس به شما پیشنهاد می‌کند.

بورن اریک تون ـ کمیسیونر اداره حفاظت از اطلاعات نروژ ـ در این خصوص گفت: این نرم‌افزار بسیار قدرتمند است و هنوز مشخص نیست که چگونه کار می‌کند. آنها تصاویر صدها میلیون تن را در اختیار دارند و داشتن چنین حجم انبوهی از تصاویر چیزی است که باید با مسئولان فیس‌بوک در مورد آن صحبت کرد.

فیس‌بوک معتقد است که سیستم پیشنهاد نام برای تگ کردن در تصاویر کاملا با قوانین اتحادیه اروپا هم‌خوانی دارد و در این خصوص به کاربران خود به خوبی اطلاع رسانی شده است.

کد خبر 180336
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز