همشهری آنلاین: فدراسیون جهانی بدمینتون ۴ تیم دو نفره از ورزشکاران این رشته را به اتهام تلاش برای نتیجه‌سازی از گردونه‌ المپیک ۲۰۱۲ لندن اخراج کرد. با انجام بازی‌ها به صورت گروهی، امکان تقلب و نتیجه‌سازی فراهم شده است.

بدمینتون

تماشاگران مسابقات بدمینتون در ورزشگاه ویمبلی لندن شامگاه سه‌شنبه (۳۱ ژوئیه/ ۹ مرداد) شاهد تصاویر غریبی بودند: ورزشکارانی که خود را به زحمت به المپیک رسانده‌اند، با تمام وجود برای شکست‌ خوردن تلاش می‌کنند.

به گزارش دویچه‌وله، یک تیم بدمینتون متشکل از دو ورزشکار چینی برای این‌که رویارویی با حریفان هم‌وطن خود را تا فینال به تعویق اندازند، آن‌چنان آشکارا تلاش می‌کردند بازی پایانی مرحله‌ گروهی را با شکست به پایان ببرند که داور ارشد مسابقه هم متوجه ماجرا شد و برای تذکر به بازیکنان به زمین آمد. تیم چینی تنها در ست نخست ۹ ضربه سرویس را یا به تور کوبید یا با فاصله‌ بسیار زیاد به بیرون زد.


در سوی دیگر میدان هم تیمی از کره‌ جنوبی بود که از همین "تاکتیک" استفاده می‌کرد. پس از این دیدار هم ورزشکاران اندونزی و کره‌ جنوبی با الهام از همین استراتژی سعی کردند بازنده زمین را ترک کنند. جالب این‌که صعود هر چهار تیم به مرحله‌ یک‌چهارم نهایی مسجل شده بود.

این هشت بدمینتون‌باز زن به اتهام تقلب و تلاش برای نتیجه‌سازی از گردونه‌ مسابقات المپیک ۲۰۱۲ لندن اخراج شدند. یک مقام بلندپایه‌ کمیته‌ بین‌المللی المپیک روز چهارشنبه این خبر را تأیید کرد. این مقام به خبرگزاری آلمان گفت: «ما از تصمیم فدراسیون جهانی بدمینتون استقبال و از آن پشتیبانی می‌کنیم. در بازی‌های المپیک جایی برای چنین رفتارهایی وجود ندارد».

کره‌ جنوبی و اندونزی به حکم فدراسیون جهانی بدمینتون اعتراض کرده‌اند.

این نخستین بار در تاریخ المپیک است که مسابقات بدمینتون به صورت گروهی برگزار می‌شود. از قرار، فدراسیون جهانی بدمینتون در مورد خطر نتیجه‌سازی و تقلب تیم‌ها پیش‌تر هشدار داده بود. در جام جهانی ۲۰۰۸ هم مردان بدمینتون‌باز دست به استراتژی مشابهی زده بودند. پس از آن مدل برگزاری مسابقات تغییر کرد.

 

کد خبر 179772
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی