همشهری آنلاین: یک استاد دانشگاه گفت: گردشگران خارجی به مقصدی می روند که ثبات مدیریتی، قوانین و مقررات داشته باشد نه اینکه مدام رادیو و تلویزیون آن کشور از واژگان رعب انگیز مانند قتل، اعدام، اختلاس، کلاهبرداری، دستگیری و نوسانات قیمت ارز ... برای نشان دادن فضای کشور استفاده کند.

حسینعلی ذوالفقاری با بیان این مطلب درباره اظهارات چندی قبل رئیس سازمان میراث فرهنگی در  مورد ورود هفت و نیم میلیون گردشگر خارجی تا پایان سال 91 و چشم انتظاری برای ورود 20 میلیون نفر تا سالهای آتی به مهر گفت: اخیرا مسئولان صنایع دستی نیز گفته‌اند که می‌خواهند تولیدات را 300 درصد افزایش دهند درحالی که نمی‌گویند این آمارها را بر اساس کدام منطق و مبنایی بیان می‌کنند به عنوان مثال در بخش تولیدات صنایع دستی آیا انقدر تسهیلات در اختیار تولید کنندگان قرار داده‌ایم که انتظار داریم این روند را 300 درصد افزایش دهیم؟

 کارشناس ارشد برنامه ریزی کشور ادامه داد: متاسفانه چند سالی است که مسئولان سازمان میراث فرهنگی زمانی که در صندلی خود می‌نشینند آمارهایی می‌دهند که براساس آنچه هویداست اجرایی نیست در صورتی که این وعده‌ها نیاز به الزاماتی دارد و فضای کسب و کار که یکی از آنها گردشگری است، فضای آرام بخش می‌خواهد.

 ذوالفقاری گفت: درحال حاضر مشکل نوسانات نرخ ارز یکی از مهمترین عوامل دلسردی ورود گردشگران خارجی به کشور شده است چرا که نمی‌دانند اگر این هفته به عنوان مثال هزار دلار با خود به ایران بیاورند دچار مشکل می‌شوند یا خیر چون مدام این قیمت‌ها در حال کاهش و افزایش است.

 این استاد دانشگاه بیان کرد: اکنون پنج ماه از سال گذشته و درحالی اعلام می‌کنند که می خواهند هفت میلیون و 500 هزار گردشگر خارجی به ایران بیاورند که مشخص نیست در این مدت چند نفر گردشگر ورودی داشته‌ایم.

کد خبر 179464
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز