همشهری آنلاین: معاون مالی و اداری شهرداری تهران گفت: شهرداری تهران از ابتدای سال جاری هزار و 500 میلیارد تومان به صورت تعهدی و نقد به مترو تهران پرداخت داشته است.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت مالی و اداری شهرداری تهران، حسین محمد پورزرندی با اشاره به اینکه شهرداری تهران امسال ۶۵۰ میلیارد تومان بدهی‌های قبلی و سررسید شده فاینانس مترو را که از بدو تاسیس مترو بود، متعهد شده است گفت: شهرداری تهران علاوه بر پول‌هایی که به صورت کمک به مترو می‌پردازد و پرداخت‌های غیر نقد که بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان از ابتدای سال جاری می‌شود، ۹/۹۱ میلیارد تومان نیز برای گشایش ال سی‌های خط چهار مترو پرداخت کرد.

وی ادامه داد: اما دولت که قرار بود ال سی خط چهار مترو را به همین اندازه تامین کند، تنها ۵۰ میلیارد تومان آن را به بانک عامل پرداخت کرده است.

معاون مالی و اداری شهرداری تهران همچنین با اشاره به اینکه سال گذشته شهرداری تهران حدود ۵/۴ برابر دولت به مترو کمک کرده است گفت: در سال گذشته سهم عمرانی ساخت مترو برای شهرداری تهران ۶۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شد و این رقم در تفریغ بوده آخر سال ۹۰ به ۷۱۵ میلیارد تومان رسید.

پورزرندی تصریح کرد: در این میان دولت نیز بایستی همین مبلغ را پرداخت می‌کرد که صرفا ۲۴۰ میلیارد تومان آن تصویب شد اما از این مبلغ نیز تنها ۱۹۲ میلیارد تومان پرداخت شد، در بحث یارانه نیز ۱۴۰ میلیارد تومان سهم شهرداری و به همین میزان نیز سهم دولت  بود اما پرداختی دولت نیز از این سر فصل، در کل ۸۰ میلیارد تومان بوده است.

کد خبر 178800
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی