همشهری آنلاین: معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم با اشاره به اجرای قوانین شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: اجرای این قوانین در حوزه عفاف و حجاب به شدت ادامه دارد و تا جایی که در دانشگاه‌ها امکان داشته باشند، کلاس‌های درس دانشجویان دختر و پسر جداگانه برگزار می‌شوند.

به گزارش مهر،‌ غلامرضا خواجه سروی در اختتامیه اولین نشست سراسری هماهنگی تشکل های دانشجویی در دانشگاه شهید بهشتی افزود: در حال حاضر دانشگاه هایی که امکان تفکیک جنسیتی کلاس ها را داشته باشند، کلاس ها جدا شده است.

وی افزود: راه اندازی دانشگاه های دخترانه با اولویت شهرهای بزرگ در دست پیگیری است.

خواجه سروی درباره مسکن مهر دانشجویی نیز گفت: مکمل موضوع عفاف و حجاب، تشکیل خانواده است که مسکن مهر دانشجویی بسترها و زیرساخت های لازم را برای ازدواج دانشجویان فراهم می کند.

وی با اشاره به ایجاد کرسی های آزاد اندیشی به منظور بیان حرف های دانشجویان و اساتید، افزود: این کرسی ها امری است که از رده های پایین به بالا در دانشگاه ها برگزار می شود که در این میان برخی حراست های دانشگاه ها با توجه به وظیفه ای که دارند کار خود را انجام می دهند و ما هیچگاه نباید خود را جای حراست و وزارت اطلاعات بگذاریم.

معاون فرهنگی وزیر علوم خاطرنشان کرد: موانع برگزاری کرسی های آزاداندیشی در حال برطرف شدن است و قصد داریم ظرفیت کافی برای کرسی های آزاداندیشی ایجاد کنیم. وظیفه وزارت علوم و روسای دانشگاه ها این است که قوانینی که در باره شکل گیری کرسی های آزاد اندیشی وجود دارند را پیاده کنند.

کد خبر 177826

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار