همشهری آنلاین: کارشناسان بهداشت و سلامت در آمریکا تاکید کردند نوشیدنی‌های شیرین و قندی می‌توانند به اندازه سیگار برای سلامت انسان خطرناک و مضر باشند.

نوشابه‌های شیرین به اندازه دخانیات برای سلامتی مضر هستند

به گزارش ایسنا، این کارشناسان درخواست کرده‌اند که برنامه‌های گسترده‌ای با هدف آگاه سازی بیشتر و موثرتر عمومی درباره خطرات مصرف این قبیل نوشیدنی‌ها برگزار شوند.

به نوشته روزنامه دیلی اکسپرس، دکتر لوری دورفمن، کارشناس بهداشت عمومی در آمریکا در این باره خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش سطح دانش متخصصان درباره تاثیر اعتیادآور مواد قندی بویژه در ترکیب با تاثیرات اعتیادآور کافئین که در بسیاری از نوشابه‌های قندی و شیرین موجود است، این خطر باید بعنوان تهدید جدی برای سلامت انسان به گوش عموم مردم نیز برسد و مردم باید مطلع شوند که این قبیل نوشیدنی‌ها می‌توانند به اندازه مواد دخانی و سیگار اعتیاد‌آور و مضر باشند.

بنابراین گزارش، دکتر دورفمن از دانشگاه کالیفرنیا و دستیارانش از شرکت‌ها و کمپانی‌های تولید کننده این نوشابه‌ها درخواست کرده‌اند که از تبلیغات گسترده خود برای فروش بیشتر محصولاتشان بویژه با اغفال کردن کودکان و نوجوانان که علاقه بیشتری به این نوشابه‌ها دارند، خودداری کنند.

این کارشناسان هم چنین تاکید کردند که نوشابه‌های رژیمی هم به همین اندازه مضر هستند چون اشتهای افراد را به خوردن غذاهای بیشتر افزایش می‌دهند و تاثیر به سزایی در چاقی دارند.

کد خبر 174996

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار