همشهری‌آنلاین: منابع آگاه اعلام کردند: بر اساس نتایج نهایی شمارش آرا، احمد شفیق نامزد وابسته به دولت مصر با 160 هزار از محمد مرسی پیشی گرفت.

مهر به نقل از پایگاه الیوم السابع نوشت: "محمد البلتاجی" نماینده پارلمان مصر گفت: صعود احمد شفیق به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری مصر در راستای طرح سازماندهی شده داخلی و بین المللی است که از ماه‌ها قبل برای آن مقدمه چینی شده بود.

وی افزود: طرف‌های بین المللی و داخلی ظرف ماه‌های گذشته در کمال آرامش و با استفاده از اختلافات میان نیروهای انقلابی در راستای احیای نظام سابق تلاش کرده‌اند.

این نماینده مجلس مصر بیان کرد: گروه‌های سیاسی و ملی هنگامی که اجازه دادند میان آنها اختلاف ایجاد شود مرتکب اشتباه بزرگی شدند و نتیجه آن رقم خوردن سناریوی کنونی (صعود شفیق) است.

البلتاجی تصریح کرد: گروه‌های سیاسی و ملی مصر باید برای جبران خطای خود تلاش کنند و اختلافات را کنار گذارند تا خود بتوانیم سرنوشت کشور را تعیین کنیم نه آنگونه که دیگران می‌خواهند.

از سوی دیگر منابع آگاه اعلام کردند: بر اساس نتایج نهایی شمارش آرا، احمد شفیق نامزد وابسته به دولت مصر با 160 هزار از محمد مرسی پیشی گرفت.

این منابع بیان کردند: نتیجه شمارش نهایی آرا ظرف ساعات آینده منتشر می‌شود.

کد خبر 172196

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار