همشهری آنلاین: روابط عمومی شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل اعلام کرد: پیامک‌های مطرح شده به علت عدم صدور مجوز نصب آنتن ایرانسل و پوشش جزیره ایرانی ابوموسی ازسوی اپراتورهای اماراتی ارسال شده است.

پیرو مسائل مطرح شده در خصوص دریافت پیامکی با محتوای خوشامدگویی به کشور امارات، توسط مشترکین مسافر جزیره ایرانی ابوموسی ازسوی شبکه تلفن همراه ایرانسل، روابط عمومی شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل، طی اطلاعیه‌ای توضیحاتی در این خصوص منتشر کرد.

به رغم پیگیری‌های مکرر متأسفانه تاکنون، مجوز لازم برای نصب و راه اندازی آنتن‌های BTS ایرانسل در جزیره ایرانی ابوموسی، صادر نشده است.

بدیهی است به محض صدور مجوز، ایرانسل با نصب تجهیزات لازم، این جزیره را نیز تحت پوشش خدمات خود قرار خواهد داد. در این راستا همزمان، مذاکرات لازم برای استفاده از اماکن شرکت نفت فلات قاره ایران به منظور نصب تجهیزات لازم، در حال انجام است.  ایرانسل ظرف مدت 5 سال گذشته، بیش از 80 درصد جمعیت کشور را تحت پوشش شبکه خود قرار داده است.

ایرانسل در اطلاعیه خود تاکید کرد: این شبکه تلفن همراه در جزیره ابوموسی، به دلیل عدم صدور مجوز نصب آنتن، فاقد پوشش شبکه می‌باشد در حالیکه اپراتورهای کشور امارات این جزیره ایرانی را تحت پوشش شبکه خود قرار داده‌اند.

ایرانسل با اپراتورهای کشور امارات قرارداد رومینگ بین الملل دارد و به همین دلیل، هرگاه مشترک ایرانسل وارد منطقه تحت پوشش اپراتورهای طرف قرارداد رومینگ شود و آن منطقه فاقد پوشش شبکه ایرانسل باشد، گوشی تلفن همراه مشترک، به صورت خودکار تحت پوشش خدمات رومینگ اپراتور میزبان قرار گرفته و پیامک خوش آمدگویی و فعال‌سازی رومینگ دریافت می‌کند.

این پیامک توسط اپراتور میزبان به طور خودکار به مشترک ارسال می‌گردد. بدیهی است ایرانسل در منطقه خارج از پوشش شبکه خود قادر به ارسال پیامک به مشترک خود نمی‌باشد، از این رو، این پیامک به دلیل وجود پوشش رادیویی اپراتورهای اماراتی در جزیره ایرانی ابوموسی، توسط اپراتورهای اماراتی ارسال می‌شود.

در این اطلاعیه آمده است:  ایرانسل علاوه بر اپراتورهای اماراتی، با 371 اپراتور در 157 کشور دیگر قرارداد رومینگ بین الملل دارد که در همه این کشورها نیز به همین نحو عمل می‌شود به طوریکه با ورود مشترک ایرانسل به کشور مقصد، پیامک خوش‌آمدگویی و اعلام فعال سازی خدمات رومینگ بین‌الملل به طور خودکار برای وی از سوی اپراتور میزبان ارسال می‌شود.

هدف از ارسال این پیامک علاوه بر خوش‌آمدگویی، مطلع نمودن مشترک از فعال شدن خدمات رومینگ بین الملل می‌باشد.

ایرانسل در این اطلاعیه تصریح کرد: بررسی حقوقی این موضوع و به طور کلی ارسال غیرمجاز سیگنال رادیویی شبکه‌های تلفن همراه کشورهای همسایه به داخل قلمرو کشور، خارج از حیطه اختیارات این اپراتور است.

کد خبر 170263

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار