همشهری‌آنلاین: معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی از افزایش نرخ سود تضمین‌شده بیمه‌های عمر از ۱۵ به ۱۸ درصد خبر داد.

فارس نوشت: رحیم مصدق در نشست تخصصی بیمه در ششمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه با اشاره به عملکرد سال 90 شرکت‌های بیمه گفت: کل حق بیمه تولیدی این شرکت‌ها در سال گذشته 8 هزار و 700 میلیارد تومان برآورد شده است که این رقم رشد 45.8 درصدی را نسبت به سال قبل از آن نشان می‌دهد.

وی افزود: همچنین خسارت پرداخت شده در سال 90 رقمی معادل 5 هزار و 160 میلیارد تومان است که این نرخ رشد 22.5 درصدی را نشان می‌دهد.

معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی تعداد کل بیمه‌نامه‌های صادره در سال گذشته را 35 میلیون و 230 هزار فقره دانست و گفت: از این رقم 6 میلیون و 890 هزار پرونده خسارتی تشکیل شده است.

مصدق با بیان اینکه در سال گذشته 2 میلیون بیمه‌نامه مربوط به بیمه‌های زندگی تشکیل شده است، گفت: رقم حق بیمه این بیمه‌نامه 753 میلیارد تومان است که 8.6 درصد از کل بازار است.

وی با بیان اینکه سال گذشته در شورای عالی بیمه اصلاح آئین‌نامه‌ بیمه‌های زندگی در جهت قابلیت رقابت با موارد مشابه سرمایه‌گذاری انجام شد، ادامه داد: همچنین ثبت سنی برای بیمه‌های عمر در سال گذشته حذف شد.

معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی تصویب آئین‌نامه توانگری مالی براساس شاخص‌های در نظر گرفته شده را که مقدمه‌ای برای دسته‌بندی شرکت‌ها است از گام‌های دیگر بیمه مرکزی برای بهبود وضعیت صنعت بیمه دانست.

مصدق طرح سنجش رضایت مشتریان را از طرح‌های جدید بیمه مرکزی عنوان کرد که توسط پژوهشکده بیمه و با توجه به ماده 114 برنامه پنجم توسعه در سال جاری انجام می‌شود.

وی افزود: برای انجام رتبه‌بندی از شرکت‌های صاحب صلاحیت دعوت به عمل می‌آید و نتایج آن به طور دقیق در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.

وی گفت: از مصوبات اخیر شورای عالی بیمه افزایش نرخ حداقل سود تضمین شده بیمه‌های عمر از 15 به 18 درصد برای 5 سال اول و 15 درصد برای 5 سال دوم است.

کد خبر 169919
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی