همشهری آنلاین: دبیر علمی جامعه جراحان ایران گفت: براساس بررسی‌های صورت گرفته، نسبت ابتلا به سرطان‌ درخانم‌های زیر ۳۰ سال دو برابر زنان خارج از کشور است.

سرطان

سیاوش صحت، در گفت‌و‌گو با ایلنا گفت: این بررسی در تهران و اصفهانی؛ بیمارستان دی، بیمارستان هزار تختخواب مرکز سرطان و بیمارستان تامین اجتماعی اصفهان صورت گرفته است.

 وی در مورد علت روند رو به افزایش سرطان در بین زنان ایرانی گفت: هنوز به عامل موثر دراین زمینه پی‌نبرده‌ایم‌‌ همان طور که در هیچ جای دنیا این امر مشخص نشده است.

 دبیر علمی جامعه جراحان ایران در ادامه سرطان معده و سرطت پروستات را رایج‌ترین سرطان‌ها در بین مردان دانست و افزود: این آمار از سوی مرکز سرطان بیمارستان دانشگاه شهید بهشتی اعلام شده است.

 وی تصریح کرد: به طور کلی سرطان سینه در بین زنان و سرطان معده در بین مردان از همه شایع‌تر است.[سرطان سینه را زود تشخیص دهیم]

 صحت در ادامه تصریح کرد: در مورد بیماری سرطان و وقوع تصادفات در کشور کارهای پژوهشی در حال انجام است که امیدوارم به نتایج خوبی برسیم.

 وی به برگزار کنگره جامعه جراحان کشور در روز گذشته اشاره کرد وافزود: دراین کنگره که با حضور ۱۳رشته گروه جراحی و حدود ۸ رشته وابسته به آن برگزار شد مشکلات جامعه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و راهکارهای ملی برای مقابله با آن ارائه شد که امیدواریم نتیجه آن افزایش خدمات به بیماران باشد.

کد خبر 169519
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز