همشهری آنلاین: مسابقه طراحی کاراکتر دو و سه بعدی در دومین جشنواره بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای تهران برگزار می‌شود.

بازی رایانه ای

به گزارش ایلنا ، مسابقه طراحی کاراکتر در دوبخش مسابقه اصلی و مسابقه دانش آموزی دومین نمایشگاه و جشنواره بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای با هدف خلق شخصیت‌های ایرانی در بازی‌های رایانه‌ای بومی برگزار می‌شود.

در این بخش ارایه طراحی کاراکتر (شخصیت) به دو صورت دو بعدی و سه بعدی از سوی شرکت‌کنندگان قابل قبول است.

همچنین کاراکتر (شخصیت‌ها) باید اصلی بوده و کپی‌برداری شده نباشند. خلاقیت در ارایه و شخصیت‌پردازی دارای اهمیت ویژه‌ای است از اینرو شخصیت‌های طراحی شده نباید متعلق به بازی‌های رایانه‌ای خارجی باشند.

ایرانی بودن شخصیت‌های طراحی شده در داوری دارای امتیاز ویژه خواهد داشت همچنین طراحی زمینه و محیط الزامی نیست اما دارای امتیاز ویژه خواهد بود.

همچنین کاراکترهای بازی‌های شرکت‌کننده در بخش مسابقه بازی‌های دانش آموزی (آماتوری) اجازه شرکت دراین بخش را دارند.

علاقمندان برای ثبت نام در این بخش از جشنواره، صاحب اثر باید فرم ثبت نام را تکمیل کرده و آثار خود را تا اواسط خردادماه به همراه مدارک مورد نیاز به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

تمامی مدارک مورد نیاز باید به صورت فایل و از طریق لوح فشرده با فرمت jpg و با وضوح تصویری۳۰۰dpi به دبیر خانه جشنواره تحویل شود و هرکدام از تصاویر باید به صورت چاپ شده و رنگی در قطع A۴ضمیمه لوح فشرده شود.

مدارک موردنیاز جهت ثبت نام برای حضور در مسابقه طراحی شخصیت‌های دو بعدی عبارت است از: مدل شیت شخصیت (طراحی ازسه نمای روبرو، کناروپشت کاراک‌تر)،. طراحی‌های تند وطراحی‌های اولیه که بیانگر روند تولید ورسیدن به شخصیت نهایی است (حداقل ۳ صفحه) و تصویرسازی نهایی شخصیت در محیط یاحالت خاص (beauty shot).

همچنین مدارک مورد نیاز برای حضو در بخش مسابقه طراحی شخصیت‌های سه‌بعدی عبارت است از: ارسال کاراکتر رندر شده در حالت ایستاده سه نمای روبرو، پشت و کنار به سه صورت دارای بافت، فاقد بافت و wire frame در سه فایل جداگانه، فایل گسترده شده بافت‌های استفاده شده در کاراکتر و رندر نهایی از کاراکتر (beauty shot) با نور‌پردازی مناسب.

دومین جشنواره بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای از ۶ تا ۱۰ تیرماه امسال در مصلای امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

 

کد خبر 169115

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار