همشهری آنلاین: منابع خبری گزارش دادند در درگیری های خونینی روز چهارشنبه در مقابل وزارت دفاع مصر 10 نفر کشته شدند و حدود 50 نفر زخمی شدند.

10 کشته و 50 زخمی در درگیری خونین مقابل وزارت دفاع مصر

به گزارش فارس به نقل از تلویزیون العربیه، درگیری میان مردم و طرفداران شورای نظامی حاکم در مصر تشدید شده و گزارش‌ها حاکی از ان است که تاکنون 9 نفر در این درگیری‌ها کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

طرفداران شورای نظامی با سنگ و چوب به مردمی که در میدان عباسیه حمل کرده‌اند و از سوی دیگر نیروهای ارتش هم وارد عمل شده اند.

مردم مصر همزمان با اقدامات شورای نظامی در رد صلاحیت از نامزدهای انتخابات از جمله "خیرات الشاطر" نامزد اخوان المسلمین با برگزاری تظاهرات در میدان عباسیه قاهره مقابل ساختمان وزارت دفاع این کشور اعتراض خود را اعلام کرده‌اند.

ارتش مصر از چند ساعت قبل اعلام کرد که ساختمان وزارت دفاع در میدان عباسیه را تحت تدابیر امنیتی ویژه قرار داده است.

از سوی دیگر حزب عدالت و توسعه شاخه سیاسی اخوان اعلام کرده نشست انتخاباتی با شورای نظامی را لغو می‌کند.

نشست فوق‌العاده شورای نظامی مصر

از سوی دیگر ایسنا به نقل از شبکه الجزیره اعلام کرد: شورای عالی نیروهای مسلح مصر که در حال حاضر اداره این کشور را بر عهده دارد، ظهر امروز نشستی فوق‌العاده را با رهبران احزاب و گروه‌های سیاسی حاضر در پارلمان مصر برگزار خواهد کرد.

در همین راستا،‌ منابع آگاه مصری اعلام کردند که این نشست با هدف بررسی مسائلی از جمله بحران سیاسی موجود میان دولت و پارلمان، تشکیل کمیته مسئول تدوین قانون اساسی جدید و اعتصاب گروه‌های سیاسی در برابر وزارت دفاع این کشور برگزار می‌شود.

خبرنگار شبکه الجزیره در این خصوص گفت: در این نشست در وهله اول بحران ایجاد شده در روابط دولت و پارلمان که باعث به تعلیق درآمدن جلسات پارلمان شده است مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی افزود: در این نشست همچنین اعتصابی که از سوی طرفداران صلاح ابو اسماعیل، یکی از نامزدهای رد صلاحیت شده از انتخابات ریاست جمهوری مصر آغاز و با حضور شماری از جنبش‌ها و ائتلاف‌های انقلابی مصر گسترش یافت، بررسی می‌شود.

همچنین جمعی از ائتلاف‌ها و گروه‌های سیاسی مصر طی فراخوانی خواهان برگزاری تظاهراتی گسترده تحت عنوان "جمعه پایانی" شدند.

نمایندگان این گروه‌ها در این فراخوان از مردم مصر خواستند روز جمعه به منظور تاکید بر خواسته خود مبنی بر برکناری شورای عالی نیروهای مسلح مصر و واگذاری قدرت به حکومتی غیرنظامی، در خیابان خلیفه مامون در مقابل وزارت دفاع مصر تجمع کنند.

کد خبر 168811
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی