جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برای انتخابات 12اسفند90 با صدور بیانیه مشترکی که به امضای آیت‌الله مهدوی کنی و آیت‌الله شیخ محمد یزدی رسیده بود، خواستار مشارکت گسترده مردم در انتخابات مجلس نهم شده و ضمن طرح مطالبات خود از مجلس آینده و تاکید بر منشور اصولگرایی، لیست جبهه متحد اصولگرایان را مورد حمایت قرار دادند.

جامعه روحانیت مبارز

متن کامل بیانیه آیت‌الله محمدرضا مهدوی‌کنی و آیت‌الله محمد یزدی به مناسبت انتخابات مجلس نهم به شرح ذیل است:

بسمه تعالی
مردم بصیر و شجاع ایران اسلامی

حضور قدرتمندانه و حیرت‌آور شما در راهپیمایی یوم‌الله 22بهمن بوی عطر وفاداری به اسلام عزیز و آرمان‌ شهدای انقلاب را در سراسر کشور پراکنده کرد و پشت دشمنان نظام را لرزاند.

33‌سال استقامت و مقاومت در برابر شداید و سختی‌ها، 33‌سال حمایت حماسه گون از نظام اسلامی و ولایت فقیه، 33‌سال پافشاری روی آرمان‌های نجات بخش امام (ره) و رهبری معظم انقلاب، از ملت ما تصویری زیبا ساخته است که جهان را به تحسین واداشته است.

جامعه روحانیت مبارز تهران و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به پاسداشت این پایمردی و شکوه در یوم‌الله 22 بهمن، ضمن تشکر از ملت ایران به‌ویژه جوانان برومند کشورمان، در آستانه انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی نکاتی را یادآور می‌شود:

1 - راهپیمایی عظیم یوم‌الله 22بهمن اعلام آمادگی ملت برای آزمون الهی انتخابات آینده بود. نخستین پیامی که دشمنان نظام از این همایش عظیم الهی در ایران دریافت کردند این بود که ملت ایران نقشه شوم آنان را در کاهش مشارکت سیاسی در انتخابات آینده کشف کرده و لذا با حضور میلیونی خود در سراسر کشور پاسخی دندان شکن به تهدیدات آنان دادند.ما اطمینان داریم روز 12اسفند مردم ایران همانند یوم‌الله 22بهمن به صندوق‌های رای هجوم خواهند آورد و رای دشمن‌شکن خود را به مثابه تیری در قلب دشمن در صندوق‌ها رها خواهند کرد.

2 - اهمیت انتخابات مجلس شورای اسلامی بر کسی پوشیده نیست، جایگاه مجلس در نظام مردمسالاری دینی ما جایگاه ویژه‌ای است. امام خمینی (ره)، بنیانگذار جمهوری اسلامی، در وصیت نامه الهی و سیاسی خود به همگان سفارش فرمودند که در تمام انتخابات در صحنه باشند. شرکت در انتخابات را یک تکلیف الهی و یک وظیفه عمومی می‌دانستند و همه را به یک میزان مسئول سرنوشت کشور می‌شمردند. لذا کسانی که این روزها با بی‌مهری به امام و انقلاب با دشمنان نظام، همنوایی می‌کنند و بر طبل تحریم انتخابات می‌کوبند باید پاسخگوی خداوند متعال در قیامت و نیز ملت ایران باشند.

3 - جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و روحانیت مبارز تهران چندی پیش با انتشار بیانیه 8 ماده‌ای منشور اصولگرایی گروه‌ها، افراد و جریان‌های اصولگرایی را دعوت به همگرایی و وحدت کردند. صدور این بیانیه برای انجام تکلیف الهی و اعلام حضور در صحنه سیاسی بود. ما در این منشور بر پایبندی بر مبنای انقلاب اسلامی و نیز اصول لایتغیر نظام اسلامی پا می‌فشاریم.ما بر ساده زیستی، پرهیز از تجمل‌گرایی و اشراف‌گرایی و توجه ویژه به اقشار محروم و ضعیف، مبارزه با فساد و اجرای عدالت تاکید کردیم.ما بر دشمن شناسی، استکبارستیزی، استقلال طلبی و موضع‌گیری صریح در برابر فتنه‌گران اصرار ورزیدیم لذا برخی احزاب و گروه‌ها و شخصیت‌های ملی و دینی به ندای دعوت ما پاسخ مثبت داده و ما جبهه متحد اصولگرایی را تشکیل دادیم.جبهه متحد اصولگرایی با یک سازوکار حقوق تعریف شده موضوع سیاست‌های حضور در انتخابات و مسئله ارائه فهرست انتخاباتی را در دستور کار قرار داد.

پس از ماه‌ها اینک فهرست انتخاباتی جبهه متحد اصولگرایی قطعی ارائه شده است. این فهرست محصول عقل جمعی و اضلاع تشکیل‌دهنده جبهه است لذا جامعتین، جمع بندی دیدگاه‌های اضلاع اصولگرایی را که در فهرست تبلور یافته است تایید می‌نماید و در تهران و شهرستان‌ها به این فهرست به‌طور کامل رای خواهد داد.

4 - نامزدهای جبهه متحد اصولگرایی به فضل خدا در اندیشه شکل‌گیری یک مجلس صالح، قوی و کارآمد هستند. بدون تردید آنان باید به مطالبات مردم و رهبر معظم انقلاب پاسخ عملی بدهند. موضوع ساماندهی وضعیت اقتصادی کشور، تدبیر برای دور زدن تحریم‌های دشمن، ایجاد رفاه و اتخاذ تصمیم‌های عادلانه در توزیع و تسهیم منابع باید در دستور کار مجلس آینده باشد.

مجلس آینده باید ترفندها و توطئه‌های دشمن را چه در عرصه سخت و چه در عرصه نرم رصد کند به‌طوری که تریبون مجلس صدای واقعی ملت ایران را در صیانت از دستاوردهای انقلاب اسلامی منعکس نماید.مجلس هفتم و مجلس هشتم در راستای گفتمان اصولگرایی خدمات زیادی به انقلاب کردند. این خدمات باید ادامه داشته باشد و مجلس آینده رکورد عظیم‌تری از خدمت را ان‌شاءالله به جای خواهد گذاشت.مجلس آینده باید با التزام عملی به ولایت فقیه، سیاست‌های اعلامی رهبری در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را هرچه شفاف‌تر و روشن‌تر عملیاتی نماید.

مجلس آینده باید در سیاست‌ خارجی تحولات عظیم منطقه و جهان را پیگیری نماید و با سیاست تهاجمی و با ارتباط وسیع پارلمانی با کشور‌های رها شده از استبداد و استعمار در منطقه، توطئه‌های آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی در جهت تخلیه احساسات انقلابی و به انحراف کشاندن مسیر بیداری اسلامی را خنثی نماید.

5 - جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از تمامی کسانی که زمینه وحدت و همگرایی اصولگرایان را فراهم کردند تا به یک فهرست مشترک تحت عنوان جبهه متحد اصولگرایی برسند تشکر می‌کند لذا ما در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی فقط از این فهرست حمایت می‌کنیم و ان‌شاءالله در ایام تبلیغات انتخابات نکاتی را درخصوص ویژگی‌ها و مختصات فهرست جبهه متحد اصولگرایی به سمع مردم عزیز خواهیم رساند.

محمدرضا مهدوی کنی، دبیرکل جامعه روحانیت مبارز
محمد یزدی، رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم


تداوم حضور

بیانیه مشترک آیت‌الله شیخ‌محمد یزدی، رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و آیت‌الله مهدوی‌کنی، دبیرکل جامعه روحانیت مبارز در ارتباط با مرحله دوم انتخابات منتشر شد.
متن کامل این بیانیه به این شرح است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
خدا اهل ایمان را با عقیده ثابت در حیات دنیا و در آخرت پایدار می‌دارد و خداوند ستمکاران را به حال گمراهی وامی‌گذارد و خدا هر چه بخواهد (به اختیار مطلق) می‌کند.
(سوره ابراهیم، آیه 27)
یک قلم بزرگ از حرکت‌های تحسین برانگیز ملت ایران در سال90، همین انتخابات دوازدهم اسفند بود. البته همین جا بگویم انتخابات هنوز تمام نشده است؛ در مرحله دوم انتخابات هم مردم ما بایستی ان‌شاءالله همین شکوه و زیبایی را نشان بدهند.
(بیانات مقام‌معظم رهبری- اول فروردین- 1391 حرم مطهر رضوی)
ملت بزرگ ایران با حضور مؤمنانه و گسترده خود در انتخابات 12اسفند1390 یوم‌الله دیگری را رقم زد. روز خدا، روز شکوه مؤمنان، عزت اسلام و روز یأس دشمنان است.
جامعه روحانیت مبارز تهران و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با سپاس و تقدیر از این حضور و مسئولیت‌شناسی تاریخی و با شکرگزاری به درگاه احدیت، از همه مردم عزیز ایران دعوت می‌کند تا در مرحله دوم انتخابات مجلس نهم، حضور باشکوه و مؤثر داشته باشند و با انتخاب شایسته خود در تقویت و استحکام قوه مقننه همت گمارند.
جامعه مدرسین و جامعه روحانیت با درک شرایط خطیر علی و اهمیت مجلس از گزینه‌های جبهه متحد اصولگرایان که افرادی عالم، شایسته، خدمتگزار و پرتلاش و مردمی هستند حمایت کرده و امیدوار است ملت شریف با رأی قاطع و بالای خود دفتر افتخارات خود را پربار نمایند.


محمدرضا مهدوی‌کنی (دبیر کل جامعه روحانیت مبارز)
محمد یزدی (رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم)


کد خبر 168559

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار