خبرگزاری فرانسه نوشت: سخنگوی دستگاه دیپلماسی ایران ادعاهای یک نماینده جمهوریخواه کنگره آمریکا و کارشناسان غربی در مورد اینکه ایران خود را برای یک حمله سایبری بالقوه فلج کننده علیه آمریکا و متحدانش آماده می‌کند، بسیار دور از واقعیت دانست.

ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه گزارش داد: یک مقام وزارت خارجه ایران روز جمعه تهدید و احتمال حمله غرب به کشورش را کم اهمیت جلوه داد و اعلام کرد که دشمنان می‎دانند هر حمله‌ای با پاسخ قوی و آهنین تهران روبرو خواهد شد.

رامین مهمانپرست در ورشو پایتخت لهستان در جمع خبرنگاران گفت: تهدیدهای غرب در مورد جنگ به طوری صورت می‌گیرد که ظاهرا باید آن را چنین تلقی کرد که قطعا حمله یا تجاوزی به وقوع نخواهد پیوست.

وی در جریان دیداری از پایتخت لهستان برای انجام مذاکرات دو جانبه گفت: در حال حاضر، ایران از بزرگترین قابلیت دفاعی در طول تاریخ خود برخوردار است و هرکس که قصد حمله به کشور ما را داشته باشد با پاسخ بسیار قوی روبرو خواهد شد.

وی گفت: به همین دلیل است که دشمنان ما کاملا دریافته‌اند که نباید به کشورمان حمله کنند و این حمله به یک تراژدی بزرگ برای خود آنها تبدیل خواهد شد.

وی افزود: به همین دلیل، احتمال جنگ بسیار، بسیار ضعیف است .

سخنگوی وزارت خارجه ایران همچنین از سلسله تحریم‌های شدید غرب علیه بخش‌های تجاری و بانکی تهران با هدف متوقف ساختن برنامه هسته‌ایش انتقاد کرد و آن را اقدامی کاملا نامشروع و توجیه ناپذیر دانست چرا که ملت ایران هیچ جرمی مرتکب نشده است.

وی خاطرنشان کرد که با این حال تحریم‌های اعمال شده آثار جانبی خوشایندی داشت چرا که موجب افزایش خودکفایی ایران در بسیاری از بخش‌های اقتصادی شد.

مهمانپرست گفت: در حالیکه رشد اقتصادی بسیاری از کشورها منفی یا در حد صفر است، ایران در تولید ناخالص ملی رشد 2/6 درصدی داشته است.

وی افزود : سلسله اصلاحاتی که در زمینه یارانه سوخت و دیگر یارانه‌ها انجام گرفت، طی دو سال اخیر موجب آزاد سازی 150 میلیارد دلار (113 میلیارد یورو) برای سرمایه گذاری در این کشور 74 میلیون نفری شده است.

وی اضافه کرد: حذف تمام یارانه‌ها طی دو سال دیگر حدود 130 تا 150 میلیارد دلار دیگر را برای سرمایه گذاری آزاد خواهد کرد.

مهمانپرست ادعاهای یک نماینده جمهوریخواه کنگره آمریکا و کارشناسان غربی در مورد اینکه ایران خود را برای یک حمله سایبری بالقوه فلج کننده علیه آمریکا و متحدانش آماده می‌کند، بسیار دور از واقعیت دانست.

کد خبر 168026
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز