مجموع نظرات: ۰
یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۰۵:۵۰
۰ نفر

همشهری آنلاین: روز جمعه 8 اردیبهشت ماه مصادف با روز جهانی نجوم، گروه‌های مختلف نجومی با برگزاری شب رصدی اقدام به نشان دادن زیبایی‌های آسمان به رصدگران می‌کنند ضمن آنکه نمایشگاهی از عکس‌های نجومی در کشور برگزار خواهد شد

نجوم

به گزارش مهر، هر ساله هفته و روز جهانی ستاره شناسی در سراسر جهان با هماهنگی مراکز نجومی برگزار می‌شود. این مراکز یکی از روزهای تعطیل تقویم هر کشوری که در هفته نزدیک به نخستین تربیع ماه بین 15 آوریل تا 15 می است را اقدام به برگزاری روز جهانی نجوم می‌کنند.

در این راستا گروه‌ها و مراکز نجومی سراسر جهان در هفته‌ای به نام "هفته جهانی نجوم" با برگزاری برنامه‌های ویژه‌ای تلاش می‌کنند این علم را ترویج ‌کنند. در چنین روزهایی منجمان حرفه‌ای و آماتور زیبایی‌های علم نجوم را با بیان ساده و جذاب به مردم ارایه می‌کنند.

روز جهانی نجوم در سال جاری در ایران مصادف با روز جمعه 8 اردیبهشت ماه است که از سوی ماهنامه نجوم با همکاری مجموعه تفریحی- ورزشی تله کابین توچال برنامه‌هایی را برای گرامیداشت هفته و روز جهانی نجوم در بام تهران برگزار می‌کند.

این برنامه ها که از ساعت 10 تا 23 روز 8 اردیبهشت ماه برگزار می‌شود، در راستای آشنا کردن مردم با زیبایی‌های علم نجوم و معرفی زمینه‌های متفاوت فعالیت‌های گروه‌ها و مراکز نجومی خواهد بود.

برنامه‌های روز نجوم شامل برگزاری برنامه رصد عمومی با تلسکوپ و دوربین دو چشمی، برپایی غرفه‌های نجومی، غرفه‌های آشنایی با موضوعات نجومی شامل منظومه شمسی، کیهان شناسی، ساعت آفتابی و صورت‌های فلکی، عرضه محصولات و خدمات نجومی، برگزاری نشست‌های علمی در حوزه‌های مرتبط با نجوم و برگزای نمایشگاه عکس‌های نجومی از زمین تا کیهان می‌شود.

 

کد خبر 167338
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار