همشهری‌آنلاین: نماینده مردم فلاورجان و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: گزارش بانک مرکزی این بود که طبق دستور هیئت دولت و به امضای رحیمی معاون اول رئیس جمهور این مبالغ را برداشت کرده‌اند و همچنین این برداشت‌ها ما‌به‌التفاوت فروش ارز به این بانک‌ها بوده است.

سیدناصر موسوی نماینده مردم فلاورجان و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه عصر امروز کمیسیون متبوعش با معاونین بانک مرکزی اظهار داشت: این جلسه در ارتباط با برداشت‌های بانک مرکزی از بانک‌های دیگر بود. مهمترین اظهارات این نماینده حاضر در جلسه به نقل از فارس در زیر آمده است:

  • یک جلسه دیگر نیز هفته گذشته با محمود بهمنی و معاونین وی داشتیم که گزارشات آنها در آن جلسه کامل نبود و گزارشات تکمیلی جلسه امروز موکول شد.
  • قرار بود در جلسه امروز بهمنی یک گزارش مکتوب از این موضوع به رئیس کمیسیون اقتصادی بدهد‌ چرا‌که طبق ماده 233 آئین نامه داخلی مجلس رئیس مجلس از رئیس کمیسیون اقتصادی خواسته بود تا موضوع را پیگیری کرده و گزارشی به هیئت رئیسه بدهد که البته این گزارش مکتوب نیز امروز ارائه نشد.
  • بهمنی امروز در جلسه حاضر نشد.
  • حبیبی، اسلامی‌پناه‌ و گودرزی مدیر کل امور بین‌الملل بانک مرکزی به علاوه مدیران عامل و برخی از اعضای هیئت مدیره بانک‌های که از حساب‌های آنها پول برداشت شده بود و همچنین نماینده مرکز پژوهش‌ها و دیوان محاسبات در جلسه امروز حاضر بودند.
  • مدیر‌عامل بانک‌ها که مبالغی از حساب‌شان برداشت شده بود، این گونه توضیح دادند که ظاهرا یک مرتبه مبالغی از سوی بانک مرکزی از حساب‌های این بانک‌ها برداشت شده و حدود 90 درصد آن مبالغ به حساب آنها برگشت خورده و دوباره روز 28 اسفند ماه مبالغی از حساب‌ها برداشت شده است.
  • اکنون نیز مقداری از پول‌های برخی بانک‌ها به حساب‌شان واریز شده است اما پول‌های برداشت شده بعضی بانک‌های دیگر هنوز به آنها داده نشده است.
  • گزارش بانک مرکزی این بود که طبق دستور هیئت دولت و به امضای رحیمی معاون اول رئیس جمهور این مبالغ را برداشت کرده‌اند و همچنین این برداشت‌ها ما‌به‌التفاوت فروش ارز به این بانک‌ها بوده است.
  • بانک‌ها نیز می‌گویند ارزی که از بانک مرکزی می‌گیریم، طبق همان مصوبه و بدون کم و کاست باید به مشتری واگذار کنیم.
  • در آخر این جلسه قرار شد حبیبی معاون رئیس بانک مرکزی یک گزارش مکتوبی از این موضوع به رئیس کمیسیون اقتصادی بدهد تا پس از ارائه این گزارش و با آماده شدن گزارش کمیسیون، این گزارش به هیئت رئیسه داده شود.

ابmoreطال مصوبه برداشت‌های دولت از بانک‌ها؛ موضوع به دستگاه قضا ارجاع شد

کد خبر 165742
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار