همشهری آنلاین: پنج زائر ایرانی که حدود 2 ماه پیش توسط اغتشاش‌گران و مخالفان دولت سوریه ربوده شده بودند، پس از آزادی و انتقال به ترکیه، استانبول را به مقصد تهران ترک کرده و امروز شنبه دوازدهم فروردین ماه وارد تهران شدند.

زائران ایرانی ربوده شده در سوریه

به گزارش همشهری آنلاین، پنج زائر ایرانی که تقریبا 2 ماه پیش برای زیارت حرم زینب (س) عازم سوریه شده و در آنجا توسط اغتشاش‌گران و مخالفان دولت سوریه ربوده شده بودند به آغوش خانواده هایشان بازگشتند. 

رامین مهمانپرست، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از آزادی و بازگشت این پنج زائر ایرانی که توسط افراد مسلح ناشناس در شهر حمص سوریه ربوده شده بودند ابراز خوشحالی کرد. همچنین از تلاش مقامات دولت ترکیه و وزارت خارجه آن کشور که به دنبال تماس و رایزنی علی اکبر صالحی با همتای خود در زمان ربوده شدن زائران و قول مساعدت آنها صورت پذیرفت تشکر و قدردانی کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان همچنین اظهار امیدواری کرد شاهد آزادی هرچه سریعتر سایر زائران و متخصصان ایرانی ربوده شده در سوریه باشیم.

بر اساس گزارش فارس، اسامی این پنج زائر حرم مطهر حضرت زینب(س) عبارتند از: 1. چراغعلی عالی پور 2. درویشعلی فتحی پور 3.حسن بازیگر  4. نورالدین بهاوند 5.حجت الله میرزا.

گفتنی است این پنج هموطن اهل شهر خرم آباد هستند.

کد خبر 164371

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار