همشهری‌آنلاین: زنی جوان و انگلیسی به نوعی بیماری بسیار نادر مبتلا است؛ او هرگز نباید گریه کند زیرا در این صورت جان خود را از دست خواهد داد، بیماری که تنها 35 نفر در کل جهان به آن ابتلا دارند.

زن بیمار

مهر به نقل از میل آنلاین نوشت: "کتی دل" بیماری است که به نوعی اختلال به نام "آکواژنیک اورتیکاریا" مبتلا است، بیماری به شدت نادر که تنها 35 نفر در جهان به آن ابتلا دارند.

دل حتی نمی‌تواند گریه کند زیرا اشک‌هایی که از چشمانش سرازیر شوند موجب ایجاد زخم‌هایی دردناک بر روی صورتش خواهند شد و حمام کردن نیز برای او ممنوع است زیرا وضعیتی مانند سوختگی شدید را برای وی به وجود خواهد آورد.

این بیمار27 ساله که پیش از این ورزشکار بوده است به خاطر بیماری مجبور شد تا دست از ورزش بشوید زیرا تعرق نیز در بدن او ایجاد واکنش‌های شدید حساسیت زا و زخم‌های عمیق می‌کند، این بیماری می‌تواند در آینده منجر به مرگ این بیمار شود.

بیماری‎‌ این زن جوان از سن 16 سالگی و پس از جراحی لوزه‌هایش آغاز شد و از این رو پزشکان احتمال می‌دهند برداشته شدن لوزه‌ها باعث مختل شدن میزان هیستامین در بدن او شده است. در حال حاضر هیچ درمان شناخته شده‌ای برای این بیماری ارائه نشده است.

وی در حال حاضر برای کنترل بیماری خود از داروهایی استفاده می‌کند که بیماران پیوندی آن را مصرف می‌کنند تا از ایجاد واکنش شدید بدنش در برابر آب جلوگیری کند. پس از آن داروی بیماران سرطانی بر روی او آزمایش خواهد شد تا سیستم ایمنی بدن او دوباره ساخته شود.

کد خبر 163570
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز