همشهری‌آنلاین: محمود بهمنی 22 اسفند از بانکداران دولتی و خصوصی خواست تا هر چه سریعتر اطلاعات خود را درباره تعهدات ارزی ارائه دهند و به آنها توصیه‌هایی بانکی درباره شب عید کرده است.

جلسه ویژه بهمنی با بانکی‌ها و تقارن آن با خبرهایی مبنی بر تهاتر ارزی این تصور را در اذعان بوجود آورده بود که شاید رئیس کل بانک مرکزی قصد دارد به صورت ویژه به بررسی این موضوع بپردازد و به نگرانی‌های بانک‌ها پایان دهد.

بهمنی22 اسفند با مدیران عامل بانک‌ها نشستی را داشته اما نه تنها به خاطر ماجرای برداشت از حساب بانک‌ها بلکه این نشست بیشتر با توصیه‌هایی بانکی برای آماده باش ایام پایانی سال و شب عید همراه بوده است.

یک مدیر عامل بانکی که در این جلسه حضور داشت به فارس گفت:‌ این جلسه بیشتر برای پایان سال بود و آقای بهمنی به بانک‌ها توصیه‌هایی ویژه برای شب عید کرد.

وی درباره طرح مسأله برداشت بانک مرکزی از حساب بانک‌ها بابت مابه‌التفاوت نرخ ارز افزود: این موضوع نیز مطرح شد ولی همانطور که قبلاً اعلام شده بانک مرکزی مجدداً از بانک‌ها خواست که اطلاعات تکمیلی خود را هر چه سریعتر ارسال کنند.

مدیر عامل این بانک خصوصی ادامه داد: بانک مرکزی به بانک‌ها گفت اطلاعات و گزارش‌های مربوط به استفاده خود را ارسال کنید اگر در بازار آزاد ارز نفروخته و درست از ارز خود استفاده کرده باشید مابه‌التفاوت را پرداخت می‌کنیم.

این فعال بانکی در ارتباط با اینکه بانک مرکزی از کدام بانک‌ها پول برداشت کرده ادامه داد: تمام بانک‌هایی که فعالیت ارزی دارند شامل این اقدام بانک مرکزی شده‌اند.

وی گفت: بانک‌های صادرات، تجارت، ملت، ملی، سامان، اقتصاد نوین، پارسیان، پاسارگاد، توسعه صادرات، سرمایه، سینا و سپه و البته سایر بانک‌هایی که از بانک مرکزی ارز دریافت کرده‌اند مشمول برداشت از حساب شده‌اند.

مدیر عامل این بانک خصوصی درباره اطلاع قبلی بانک مرکزی به بانک‌ها مبنی بر برداشت از حساب‌هایشان بیان کرد: هیچ اطلاعی توسط بانک مرکزی به بانک‌ها داده نشد و به صورت شبانه این پول از حساب‌ها برداشت شده است.

این فعال بانکی البته اشاره کرد که بانک مرکزی خیلی موافق برداشت از حساب‌ها نبود بلکه این اقدام ناشی از دستور دولت و کمیته پنج نفره بوده است.

به گفته وی، بانکی‌ها باید هر چه سریعتر و پیش از اتمام سال گزارش و اطلاعات خود را در این خصوص به بانک مرکزی ارسال کنند تا پول‌هایشان قبل از پایان سال به حساب‌ها برگردد.

وی با تأکید براینکه بحث تازه‌ای درباره برداشت از حساب بانک‌ها اعلام نشد، تصریح کرد: بیشتر جلسه دیروز درباره شب عید و تبریک سال جدید بود.

این فعال بانکی ادامه داد: بانک مرکزی به بانک‌ها توصیه کرد تا دستگاه‌های خودپرداز خود را در شب عید خالی نگذارند و پول نقد مورد نیاز مردم را در اختیارشان قرار دهد.

کد خبر 163513
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار