گروه سیاسی: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ‌به مناسبت افتتاح چهارمین دوره مجلس خبرگان رهبری پیامی‌ صادر کردند.

متن این پیام که توسط حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری قرائت شد، به این شرح است: 

بسم‌ الله الرحمن الرحیم

تشکیل چهارمین دوره مجلس خبرگان، گام موفق دیگری است که ملت بزرگ ایران در استمرار موفقیت در جبهه‌های گوناگون، برداشته و با حضور قاطع خود در سالی که به نام پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله مزین است، پیام روشنی به همه بدخواهان داده است.

این بیعت چندین باره مردم با نظام جمهوری اسلامی ‌و وفاداری هوشمندانه و شجاعانه آنان به اصل مترقی ولایت فقیه، مسئولیت خطیر و سنگین منتخبان معتمد آنان یعنی اعضای محترم این مجلس معظم و نیز مسئولان نظام در رده‌های گوناگون را به آنان یادآوری می‌کند و الطاف و تأییدات الهی را در پیمودن مسیر حیاتی این نظام در برابر آن مجسم می‌سازد.

الگوی نوین مردمسالاری دینی، راه جدیدی را به بشریت ارائه کرده است که زندگی انسان در آن، از آفات نظام‌های بنا شده بر استبداد فردی و حزبی یا برآمده از نفوذ زرسالاران و چپاولگران و از غرقه‌شدن در وادی مادیگری و اباحیگری و دورافتادن از معنویت، مبرا گردد و تقابل و تضاد خداپرستی با مردم‌گرایی را در عمل تخطئه کند.

هرگز انتظار نبوده است که نظام‌های مبتنی بر زر و زور و قدرت‌های مستکبر و باندهای تحکم و استثمار، در برابر این پدیده بی‌تفاوت بمانند و با آن ستیزه نکنند. این الگوی نوین، در رشد خود و در بقا و استحکام خود در دستیابی به هدفهای خود، حجتی قاطع بر ضد همه نظام‌هایی است که به نام انسان‌گرایی مردم را از خدا و معنویت بیگانه ساختند و با نام مردمسالاری انسان‌ها را به شکل‌های گوناگون در پنجه‌ اقتدار خود فشردند.

توطئه‌های متراکم و پیوسته دشمنان نظام اسلامی‌ پس از نومیدی از نابود کردن این نظام، همواره در جهت جلوگیری از دستیابی جمهوری اسلامی‌ به آن هدف‌ها و الگو شدن برای دیگر ملت‌های مسلمان بوده است.

امروز و همیشه، وظیفه اساسی مسئولان گوناگون جمهوری اسلامی‌ آن است که در پیمودن مسیری که ملت ایران را به آن هدف‌های والا می‌رساند، درنگ را جایز نشمرند و به حول و قوه الهی، مسیری را که اسلام عزیز مشخص ساخته و در گفتار و رفتار امام راحل یگانه ما تجلی یافته و با فداکاری شهیدان و ایثارگران طراوت و صفا گرفته، دنبال کنند و به اذن‌الله آن هدف‌ها را یکی پس از دیگری به‌دست آورند.

شاخص‌های اصلی این راه، پایبندی به تکلیف شرعی، شجاعت در اقدام، حزم و حکمت در تدبیر و صداقت و وفاداری به مردم است. و عدالت اجتماعی، سلامت اخلاقی، پیشرفت علمی، قدرت و ثروت ملی، از جمله مهم‌ترین هدف‌های این نظام اسلامی ‌است.

خدا را سپاس بی‌پایان می‌گوییم که کشور و ملت ما و مسئولان دلسوز در مدت نزدیک به سه دهه راه‌های دشواری را پیموده و از گردنه‌های خطرناکی به سلامت گذشته‌اند. ادامه این مسیر نیز با همان ایمان و توکل و عزم راسخ پیمودنی است.

شرط مهم موفقیت‌های آینده، وحدت کلمه و تلاش پرحوصله و اعتماد به وعده الهی است و در این صورت تحقق آرمان‌های نظام اسلامی ‌قطعی است، ان‌شاءالله.

از خداوند متعال متضرعانه مسألت می‌کنم که مسئولان و همه ملت عزیز ایران را مشمول تفضلات و تأییدات خود قرار دهد و دعای مستجاب حضرت بقیه‌الله ارواحنا فداه را شامل حال گرداند.  لازم می‌دانم تشکرات فراوان خود را از اعضای محترم دوره پیشین مجلس خبرگان ابراز دارم.

والسلام علیکم و رحمه‌الله
سید علی خامنه‌ای
30 بهمن‌ماه 1385

کد خبر 16251

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار