همشهری آنلاین: معاون عمرانی استاندار کرمان گفت: خسارت اولیه زمین لرزه 5.4 ریشتری شامگاه دوشنبه در 18 کیلومتری شمال شهر راور هشت میلیارد و 500 میلیون ریال برآورد شده است.

به گزارش ایسنا، محمدجواد کامیاب در حاشیه بازدید از مناطق مختلف شهرستان زلزله‌زده راور با بیان اینکه وقوع این زمین لرزه به بخش‌های زیربنایی مانند قنوات بخش مرکزی و شبکه آب شهری و روستایی خسارت وارد کرده است،؛ گفت: زمین لرزه همچنین به شبکه برق با 12 مورد قطعی آسیب وارد کرد که برطرف شده است.

وی گفت: معابر شهری و پل‌ها، دو مدرسه شهری و پنج مدرسه روستایی با توجه به این که قدمت بالای 30 سال داشتند، آسیب دیدند و نیاز به بازسازی دارند.

کامیاب با بیان اینکه کشتارگاه شهر راور نیز که بالای 40 سال قدمت دارد، دچار آسیب شده و با توجه به ضرورت بهداشتی‌بودن آن باید بازسازی شود، گفت: سیل بند اصلی شهر راور نیز آسیب دیده که نیاز به مرمت و بازسازی دارد.

وی همچنین با اشاره به این که زمین لرزه راور هیچ‌گونه خسارت جانی نداشت، گفت: به دلیل این که در دولت‌های نهم و دهم هفت‌هزار و 200 واحد مسکونی در شهرستان راور بازسازی شده این زلزله در این زمینه هیچ خسارتی نداشته است.

کامیاب با بیان اینکه تنها 10 نفر در این زمین لرزه مجروح و به طور سرپایی درمان شدند افزود: زمین لرزه‌ای به قدرت 5.4ریشتر شامگاه دوشنبه حوالی شهرستان راور در فاصله 140 کیلومتری شمال کرمان را لرزاند.

کد خبر 162232

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

وبگردی