سه‌شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۶:۲۵
۰ نفر

همشهری آنلاین: مدیرعامل باشگاه استقلال با انتقاد از رویانیان گفت: از مدیرعامل پرسپولیس می‌خواهم مراقب حرف زدنش باشد.

11

به گزارش فارس، علی فتح‌الله‌زاده در حاشیه نخستین همایش مدیران باشگاه‌های خصوصی کشور گفت: این یک امر مهم است و من خوشحال هستم که وزیر ورزش به این امر توجه کردند. فوتبال امروز یک صنعت پر درآمد، پر سود و در عین حال پر مخاطب است. برای اینکه از صحنه‌های جهانی عقب نمانیم باید به این مقوله توجه زیادی کنیم.

 وی در پاسخ به این سؤال که هنوز دو باشگاه استقلال و پرسپولیس خصوصی‌ نشده‌اند اظهار داشت: سنگ بزرگ علامت نزدن است. حدود 16 - 15 سال است در این مورد صحبت می‌‌شود اما هنوز کاری صورت نگرفته است. فکر می‌کنم به جای اینکه آنها را واگذار کنیم بخشی از آن را واگذار کنیم تا کم‌کم به طور کامل در بخش خصوصی قرار بگیرند.

 فتح‌الله‌زاده اضافه کرد: یک روز استقلال و پرسپولیسی داشتیم که یک ایران پشت آن بود اما امروز تجزیه و تحلیل شده‌ایم. به جای اینکه تیم‌های دیگر را به سطح این دو تیم برسانیم استقلال و پرسپولس را در سطح تیم‌های دیگر برده‌ایم و این در فوتبال ما خوشایند نیست.

 مدیرعامل باشگاه استقلال ادامه داد: اگر به کشورهای حوزه خلیج فارس توجه کنیم می‌بینیم که آنها در حال تقویت خود هستند. آنها کشورهایی هستند که از نظر پتانسیل و خلاقیت بازیکنان نسبت به ما پایین‌تر هستند و می‌توانند سهمیه در آسیا بگیرند اما ما نمی‌توانیم چرا که زیر ساخت‌هایمان ایراد دارد.

 فتح‌الله‌زاده درباره اینکه پیش از این گفته بود اگر استقلال خصوصی شود قطعا با تدابیری که دارد می‌تواند یکی از بهترین باشگاه‌ها در سطح آسیا باشد و آیا می‌توان به این هدف رسید تصریح کرد: نه؛ من چشم‌انداز خوبی نمی‌بیینم. حتی ما واگذاری را پیشکش کرده‌ایم و گفتیم شما 10 سال با ما قرارداد ببندید و این امتیاز برای شما اما 10 سال اختیارات را به ما بدهید و من قول می‌دهم قبل از 10 سال استقلال صاحب استادیوم شود. این پتانسیل وجود دارد اما وقتی نمی‌دانیم یک سال هستیم یا دو سال نمی‌توانیم برنامه‌ریزی کنیم. این برنامه‌ریزی نبودن و باری به هر جهت بودن توان باشگاه‌ها را کاهش می‌دهد.

 وی در پاسخ به این سوال که آیا همکاری نکردن برای خصوصی شدن از سوی وزارت ورزش است یا مجلس گفت: مجموعه سلسله کارهایی وجود دارد که مختص یک جا نیست. در مجموع این اراده وجود ندارد تا این دو باشگاه به سرانجام برسد. یک مجموعه همدل لازم است تا استقلال و پرسپولیس به سرانجام برسند.

 به گزارش فارس مدیرعامل استقلال در ادامه درباره اینکه کفاشیان گفته فتح‌الله‌زاده و قریب برای چهار سال آینده تلاش کنند عنوان کرد: کفاشیان چنین حرفی نزده است. من اصلا قرار نبود کاندیدا شوم. کفاشیان گفته فتح‌الله زاده برای ریاست فدراسیون مستعد است ولی به احترام من نیامد اما رای خوبی داشت و من هم به حرمت پیشکسوتان شرکت نکردم. امیدوارم دوستان تلاش کنند رئیس خوبی انتخاب شود.

 فتح‌الله زاده درباره انتخابات فدراسیون فوتبال یادآور شد: همه حق دارند کاندیدا شوند. هنوز به ریزه‌کاری‌ها آشنا نیستیم و معتقدم در سال‌های آینده حتی هیئت‌ها کاندیدا معرفی خواهند کرد. دوستان نباید به سمت حاشیه‌های سیاسی بروند. ما ورزشی هستیم و باید خصلت پهلوانی را حفظ کنیم. نباید افراد یکدیگر را تخریب کنند و کسی هم که رای آورد به او کمک کنیم. اگر کسی هم رای نیاورد این شکست نیست.

 فتح‌الله زاده درباره عدم حضور تیموریان و جباری در آسیا گفت: متأسفانه به جای اینکه در مصاف آسیایی حمایت شویم شایعات عجیبی می‌شنویم و این درست نیست. بعضی از دوستان به این امر دامن می‌زنند که ما دوپینگی بوده‌ایم و بازی‌ها را برده‌ایم اما باید بگویم ما یک بازی نبرده‌ایم بلکه 4 دربی برده‌ایم آیا در آنها هم دوپینگی بوده‌ایم؟ شما که در رده هشتم جدول هستید! همه تیم‌هایی که شما را برده‌اند دوپینگ کرده‌اند؟ اینها حرف‌های خوبی نیست.

 وی افزود: رویانیان صحبت‌های خوبی را مطرح نکرد. من حرمت نگه می‌دارم و این را به حساب دوره آموزشی وی می‌گذارم چرا که در دوره آموزشی چنین خطاهایی وجود دارد. شما هم بازیکنی که خریده‌اید دوپینگی است، پس چرا خریده‌اید؟ شما پولادی را کنار بگذارید، ما هم امیرآبادی را کنار می‌گذاریم.

 مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: یک سری از مکمل‌هایی وجود دارند که فیفا اجازه می‌دهد بازیکنان از آن استفاده کنند. متأسفانه در بعضی از این مکمل‌های مجاز مقداری آلودگی از برخی مواد نیروزا وجود دارد. ما 4 بار پرسپولیس را برده‌ایم و هر 4 بار هم تست دوپینگ انجام داده‌ایم. در هیچ دوره‌ای با انصاری فرد، عابدینی، غمخوار و کاشانی تنش‌ نداشتم. از رویانیان تقاضا می‌کنم فرهنگی‌تر برخورد کند و مواظب صحبت‌هایش باشد.

 فتح‌الله زاده همچنین درباره حمایت از گزینه‌های انتخابات فدراسیون فوتبال تصریح کرد: تا یک ماه پیش هیچ فکری برای گزینه‌های دیگر نداشتم. همه متفق القول بودیم کفاشیان مناسب است و می‌تواند این کار را ادامه دهد تا اینکه دوستانم عزیز محمدی و قریب ثبت‌نام کردند. حالا فکر کنید که هر سه دوستم کاندیدا شدند، من باید چه کنم؟ امیدوارم هر سه تلاش کنند و مجمع به هر فردی رای دهد از او حمایت خواهیم کرد.

 فتح‌الله‌زاده درباره اینکه گفته می‌شود با او تماس گرفته و صحبت‌های پشت پرده شده گفت: من مدیر باشگاهی هستم که حکمم را وزیر داده و قاعدتا باید با من تماس بگیرند اما تاکنون هیچ تماسی نداشته‌ام و چیزی به من گفته‌اند. اینها جو سازی است. وزارت ورزش هم درست است کاندیدا معرفی کرده اما به دنبال افراد نیست که با آنها تماس بگیرد.

 وی همچنین درباره اینکه گفته می‌شود قریب قرار است مدیرعامل باشگاه استقلال را  در سال آینده داشته باشد تصریح کرد: من چیزی نشنیده‌ام. قریب از دوستان خوبم است و خوشحال می‌شوم به جای من کار را ادامه بدهد.اگر واقعا وزارت ورزش این کار را کرده باشد مشکلی ندارم. قریب گزینه خوبی است. اگر در فدراسیون فوتبال نتوانست موفق شود گزینه خوبی برای استقلال است و من استقبال می‌کنم.

کد خبر 162072
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

وبگردی