گروه شهری: آلودگی هوای تهران که براساس گزارش اخیر شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در شمال شهر و جنوب شهر تفاوتی با هم ندارد و تمام شهروندان در تمام نقاط تهران را به یک اندازه تحت‌تأثیر قرار می‌دهد، صدای هنرمندان را هم در آورده است.

یک بازیگر بزرگ سینما در این باره گفت: فکر نمی‌کنم مردم مسئول باشند یا کار مهمی از دستشان بر‌آید، بلکه مسئولان باید زیرساخت‌ها را تصحیح کنند اما حالا که وضعیت به اینجا رسیده می‌توان از مردم خواهش کرد که از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند.

داوود رشیدی که در مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر امسال نیز مورد تقدیر قرار گرفت، افزود: تنفس برای من سخت‌شده و صدایم گرفته و وقتی در منزل هستم و کمتر در معرض آلودگی قرار دارم، حالم بهتر است اما زمانی که به دفتر کارم یا خانه سینما می‌روم، آلاینده‌ها برایم آزار‌دهنده می‌شوند.

یکی دیگر از بازیگران پیشکسوت سینما نیز با ابراز گلایه از آلودگی هوا اظهار داشت: برای یک بازیگر توان تنفسی بالا و ریه‌های سالم ضروری است، زیرا بازیگران باید بدون تپق یا سرفه بتوانند دیالوگ‌های خود را بگویند و داشتن بدن ورزیده و سالم در این حرفه مانند بسیاری از شغل‌ها لازم است. گوهر خیراندیش با ذکر این نکته که آنقدر هوا شرایط نامناسبی دارد که به‌نظرم نه تنها سالمندان و بیماران بلکه افراد به ظاهر سالم هم نباید از خانه خارج شوند، افزود: همه افراد وقتی در معرض آلاینده‌های هوا قرار بگیرند، دچار مشکلات جبران ناپذیری می‌شوند و آلودگی هوا روی کار بازیگران مانند دیگر افراد جامعه تأثیر می‌گذارد و در کارشان اخلال ایجاد می‌کند.

این بازیگر با سابقه سینما در پایان با تأکید بر اینکه همه باید برای کاهش آلاینده‌ها در هوای تهران دست به دست هم بدهیم، گفت: در این زمینه باید فرهنگسازی شود و به‌عنوان نمونه فرهنگ استفاده از دوچرخه و وسایل نقلیه عمومی جا بیفتد.

کد خبر 159782
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار