مجموع نظرات: ۰
سه‌شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۰:۱۰
۰ نفر

همشهری آنلاین: مدیرکل دفتر نظارت و ارزیابی فرهنگی وزارت علوم با بیان اینکه کارنامه فرهنگی دانشگاه‌ها تا پایان بهمن ماه صادر می‌شود، گفت: همچنین دانشگاه‌های برتر در حوزه فرهنگی در دهه فجر امسال معرفی و تقدیر می‌شوند.

 

احمد علمشاهی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به صدور کارنامه اولیه فرهنگی 80 دانشگاه کل کشور، گفت: شاخص‌های ارزیابی فرهنگی دانشگاه‌ها نهایی شد.

وی با اشاره به برگزاری دومین نشست کارشناسان نظارت و ارزیابی فرهنگی دانشگاه‌ها، اظهار کرد: در این نشست سعی شده تا اطلاعات درج شده در کارنامه فرهنگی دانشگاه‌ها نهایی شود و این کارنامه در اختیار وزارت علوم قرار گیرد.

وی برخی از شاخص‌های ارزیابی فرهنگی دانشگاه‌ها را اعتبارات هزینه شده در زمینه فرهنگی، ساختار و فضای فرهنگی دانشگاه‌ها، توجه به برنامه‌ها و مناسبت‌های فرهنگی، توجه به حوزه مجازی و اوقات فراغت دانشجویان، تشکل‌های فعال دانشجویی، انجمن‌های علمی، برگزاری اردوهای دانشجویی، برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی، بیداری اسلامی و عفاف و حجاب و توجه به فعالیت‌های فرهنگی اساتید و کارکنان دانشگاه‌ها بیان کرد.

وی با اشاره به تقسیم بندی فرهنگی دانشگاه‌ها به سه بخش دانشگاه‌های برخوردار، کم برخوردار و ضعیف در حوزه امکانات، گفت: نقاط ضعف دانشگاه‌های ضعیف بررسی و سعی می‌شود در حد امکان، اعتبارات لازم جهت رفع این نواقص تخصیص یابد.

علمشاهی در خاتمه خاطرنشان کرد: همچنین به دانشگاه‌های برخوردار و کم برخوردار نیز اعتبارات تشویقی جهت افزایش فعالیت‌های فرهنگی واگذار می‌شود.


 

کد خبر 158914

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

وبگردی