رئیس سازمان حج و زیارت گفت: پیش بینی می‌شود حداکثر بتوانیم از 10 بهمن نخستین گروه از زائران ایرانی را به عمره مفرده اعزام کنیم.

لیالی در حاشیه دیدار با وزیر راه عراق در مصاحبه با واحد مرکزی خبر افزود: اگر در این امر مشکلاتی ایجاد شد که موفق به اعزام زائران در تاریخ اعلام شده نشویم، قطعا به اطلاع مردم می‌رسانیم.

وی گفت: همانطورکه اعلام شده کار ثبت نام و دریافت گذرنامه‌های زائران عمره برای سال90- 91 انجام شده است و حداکثر تا 10 بهمن کار صدور روادید آغاز می‌شود و متعاقب با آن، زائران در گروهای تعیین شده اعزام می‌شوند.

لیالی افزود: هم اکنون برنامه ریزی برای اعزام 800 هزار نفر همانند سال گذشته است ولی برنامه‌هایی در دست داریم که در صورت محقق شدن، این تعداد افزایش می‌یابد و در صورتی که موفق به تامین ظرفیت و امکانات شدیم به اطلاع مردم خواهیم رساند.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: شرایط برای آغاز عملیات اعزام زائران مهیاست و امیدواریم با توجه به آمادگی سازمان حج و زیارت و با توجه به حمایت و کمک بعثه مقام معظم رهبری برای پیشبرد برنامه های اعزام زائران ، ‌بتوانیم امسال کارنامه خوبی در اعزام زائران ایرانی به عمره داشته باشیم .

وی درباره دیدار امروز خود با العامری وزیر راه عراق هم گفت: در سفر وزیر راه عراق به ایران یکی از موضوعاتی که در دیدار وی با مسئولان ایرانی مطرح شد مشکلات اعزام زائران ایرانی و حضور انان در اماکن مقدسه عراق بود .

رئیس سازمان حج و زیارت افزود : وزیر راه عراق جلساتی را با وزیر راه کشورمان داشت و در این جلسه درباره انتقال و حمل و نقل زائران توافق های خوبی انجام شد که امیدواریم با اجرای آن‌ها، تسهیلات بهتری برای خدمات رسانی به زائران ایرانی به عراق داشته باشیم.

لیالی گفت: توافق‌های وزرای راه ایران و عراق درخصوص حمل و نقل هوایی و دایر شدن حمل و نقل ریلی برای اعزام زائران بود که این امر برای ما خیلی ارزشمند است به این علت که یکی از مشکلات ما چگونگی اعزام زائر است و این توافق‌ها می‌تواند بسیار راه گشا باشد و امیدواریم بزودی شاهد اثار این توافق‌ها باشیم.

کد خبر 158372
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار ثبت نام و قیمت خودرو

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز