همشهری آنلاین: آمریکا در اقدامی ریاکارانه و با وجود خصومت ورزی بی وقفه علیه ملت ایران در بیانیه ای رسما از راه اندازی یک سایت با نام آنچه آن را "سفارت مجازی برای ایرانیان" خواند خبر داد.

آمریکا

به گزارش مهر به نقل از شینهوا، «ویکتوریا نولند» روز گذشته در بیانیه‌ای رسما از راه‌اندازی سایتی بنام آنچه آن را «سفارت مجازی برای ایرانیان» خواند خبر داد و مدعی شد که هدف از این اقدام از بین بردن شکاف موجود میان ایرانیان و آمریکایی‌ها است.

نولند در این بیانیه در لحنی عوامفریبانه گفت: خرسندم که از راه‌اندازی سفارت مجازی آمریکا در تهران با هدف ایجاد فرصت‍های جدید برای از بین بردن شکاف موجود میان ایران و ایالات متحده خبر دهم زیرا با توجه به قطع روابط دیپلماتیک واشنگتن-تهران، آمریکایی‌ها از فرصت گفتگو با شهروندان ایرانی محروم هستند.

«هیلاری کلینتون» وزیر خارجه آمریکا نیز در ویدیویی از این تلاش انحرافی واشنگتن به عنوان وسیله‌ای برای برقراری ارتباط بدون ترس و آشکارا میان دو طرف یاد کرد و گفت: از این پس ایرانیان می‌توانند اطلاعات مربوط به فرصت‌های تحصیلی در آمریکا یا وصول ویزا برای بازدید از ایالات متحده را جستجو کنند. 

اظهارات وزیر خارجه آمریکا در خصوص برداشتن قدم‌های مهم برای از بین بردن شکاف موجود در روابط واشنگتن - تهران درحالیست که این کشور همواره تلاش‌های خصمانه بسیاری را علیه ملت ایران به ویژه در موضوع هسته ای انجام داده است.
کد خبر 153140
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز